Důchodci v rukou spekulanta, kterému se líbí jejich dům. Jak zhasla šťastná hvězda Romana Janouška. Spolek, který se smál totalitě, vběhl do dějin před pětadvaceti lety.

Obsah dílu

Přehrát vše

Chci tvůj dům

Obyčejná písařská chyba je může stát střechu nad hlavou. Kvůli úředníkovi z katastru přišli o pozemek pod domem. Přestože je na vině stát, chyba platí a zaplatit za ni mají manželé v důchodu. Jak je to možné? Protože pozemek spadl kvůli zmíněné chybě do exekuce a co jednou exekutor uchvátí, už nikdy nenavrátí. Podívejte se na reportáž Jany Neumannové.

Autor reportáže: Jana Neumannová


Vzestup a pád Romana Janouška

Jsou to dva roky, co nad Romanem Janouškem přestala svítit jeho šťastná hvězda. Ale možná nezhasla tak úplně. Soud, který projednával jeho dopravní nehodu v opilosti, ho totiž neodsoudil za pokus o vraždu, jak navrhovala státní zástupkyně. Nakonec dostal jen paragraf těžké ublížení na zdraví pod vlivem návykové látky. Rozsudek je nepravomocný, Roman Janoušek u soudu ani nebyl, podle všeho se vzdálil do své vily u moře. Jeho život a dílo jsme se pokusili zrekapitulovat. Natáčela Aneta Snopová.

Autor reportáže: Aneta Snopová


Vesele proti totalitě

Proti totalitě s humorem, tak svůj protest koncipovala skupina mladých lidí kolem herečky Báry Štěpánové a Luboše Rychvalského. Vznikly každodenní běhy pražskou ulicí politických vězňů, spouštění modré velryby na Vltavu, nebo předstíraný policejní zásah s okurkami místo obušků. Od založení svérázné občanské iniciativy, která symbolizovala konec socializmu, uplynulo prvního května pětadvacet let. Více o historii Monika Le Fay.

Autor reportáže: Monika Le Fay


Stopáž37 minut
Rok výroby 2014
 P ST