39 minut

7. dubna 2014

Obsah dílu

Hazard s dotací — Julie a Romeo '68 — Zranění z Majdanu

Části dílu

00:59
Hazard s dotací
  Takzvaně nezávislou instituci, která hodnotí dopady hazardu, si platí hazardní firmy. Jaký div, že Český institut pro výzkum závislostí, jak se tato instituce jmenuje, zavaluje komunální politiky argumenty proti rušení heren. A ještě horší je, že sdružení dostalo peníze i od státu. Z veřejných peněz získal skoro tři čtvrtě milionu. O rušení heren právě teď usilují občanské iniciativy v mnoha městech. Že to nemají zrovna jednoduché, ukazuje příběh, který natočil Jan Moláček.
  15:02
  Julie a Romeo '68
   Jejich první polibky padly pod hlavněmi ruských tanků v okupované Praze. Petr Uhl a německá studentka Sibylle Plogstedtová věřili v socialismus. A ten je za jejich víru potrestal vězením. Nastupující normalizace totiž netolerovala žádné odchylky od svých dogmat. Internacionální lovestory, která má v sobě náboj hollywoodského trháku, očima Davida Vondráčka.
   28:14
   Zranění z Majdanu
    V pořadu Reportéři ČT se to nestává často, naopak, je to výjimečné, až ojedinělé, že zazní chvála na adresu české vlády. Bez velkého humbuku a mimořádně rychle zorganizovala lékařskou pomoc pro demonstranty z Majdanu. Několik desítek lidí dopravily dva vojenské speciály do Prahy, kde se podrobili většinou složitým operacím. Humanitární pomoc dokonce spojila i lidi, kteří se jinak málokdy shodnou. S ukrajinskými pacienty strávila čas Monika Le Fay.
    Přehrát celé video
    Stopáž39 minut
    Další díl
    14. dubna 2014

    Reportéři ČT na sociálních sítích

    Napište nám