38 minut

26. srpen 2013

Obsah dílu

Z domova důchodců do blázince. Za trest? — Z koncentráku Oskara Schindlera má být památník — Česko, ráj internetových pirátů

Části dílu

01:12
Z domova důchodců do blázince. Za trest?
  Pracovat v domovech důchodců, to chce hodně obětavosti a někdy i silné nervy. Na druhé straně, projevit svévoli nad neoblíbeným kverulantem může být snadnější, než kdekoli jinde. Své o tom ví dvaasedmdesátiletý Jiří Šlégl, který se ocitl na psychiatrii, aniž by věděl jak. Po mozkové mrtvici se měl jet rehabilitovat do jiného zařízení, takže mu převoz sanitkou nepřipadal nijak podezřelý. Z omylu ho vyvedli až pracovníci psychiatrické léčebny v Havlíčkově Brodě. Co se stalo, zjišťovala Jana Sotonová.
  10:53
  Z koncentráku Oskara Schindlera má být památník
   Během léta se dražily písemnosti Oskara Schindlera, německého podnikatele ze Svitav, kterého proslavil film Stevena Spielberga. Hlavní dokument – onen proslulý Schindlerův seznam - však majitele nenašel. Za tři miliony dolarů ho nikdo nechtěl. Ačkoli je to možná pobuřující dražba, není to poprvé, co se s tímto seznamem obchoduje. Za války ovšem za něj platili bohatí Židé proto, aby si zachránili život. V areálu továrny, ve které pracovali, se teď místní občané pokoušejí zřídit muzeum. Podívejte se na reportáž Anety Vojtěchové a Zdeňka Lence.
   21:52
   Česko, ráj internetových pirátů
    Taky si stahujete filmy a hudbu z internetu? Platíte? Otázka je, komu. Většina serverů, která stahování umožňuje, si totiž poplatek strká do vlastní kapsy a autorům z něj nic neplatí. Denně přitom jen český portál Ulož to navštíví 300 000 lidí. Autoři mohou zatím jen zoufale přihlížet tomu, že na jejich díle bohatnou internetoví příživníci. Více reportér Filip Černý.
    Přehrát celé video
    Stopáž41 minut
    Další díl
    2. září 2013

    Reportéři ČT na sociálních sítích

    Napište nám