36 minut

1. červenec 2013

Obsah dílu

Janoušek a Grygárek – sousedi od Myšáka — Exekuce jako bratrova pomsta — Rozloučení s Filipem Topolem

Části dílu

01:11
Janoušek a Grygárek – sousedi od Myšáka
  Policejní razie, kterou rozpoutala kauza okolo Jany Nagyové, ukázala nečekané souvislosti. Tak například jeden luxusní dům v centru Prahy ukrývá dva zajímavé sousedy - Romana Janouška, lobbyistu spojeného s érou Pavla Béma, a bývalého náměstka vrchního státního zastupitelství Libora Grygárka. Právě za jeho působení na zastupitelství měl Roman Janoušek dost velký klid na práci. Ale to není zdaleka všechno, řadu dalších zajímavých souvislostí odhaluje reportáž Jany Neumannové.
  11:23
  Exekuce jako bratrova pomsta
   Že je za podivným, čtyřiceti milionovým dluhem obyčejná pomsta? Navíc vlastního bratra? Zní to jak z telenovely, ale paní Hrabáková je o tom přesvědčená a má pro to i dobré argumenty. Její zdravotnické zařízení se jednoho dne ocitlo bez sebemenšího varování v exekuci. A to vinou smlouvy, kterou bez vědomí ostatních jednatelů podepsal právě její bratr. Více v reportáži Kateřiny Hrochové.
   23:43
   Rozloučení s Filipem Topolem
    Na prokletého básníka si nehrál, on jím skutečně byl. Na první výslech ho StB pozvala, když mu bylo čtrnáct. To už měl za sebou první vystoupení na Havlově Hrádečku a pokoušel se zachytit svůj život v textech, které později vyšly pod názvem Mně 13. O rok později už s kapelou Psí vojáci bojoval na bitevním poli českého undergroundu. Zůstal mu věrný do posledního dechu, i když se na něm nedalo moc vydělat. Filip Topol. Čest jeho památce. Natáčela Monika Le Fay.
    Přehrát celé video
    Stopáž36 minut
    Další díl
    8. červenec 2013

    Reportéři ČT na sociálních sítích

    Napište nám