Janoušek, Grygárek a jeho podnájemník Toman. Sešli se v domě u Myšáka. Vytvořil pohledávku a pak poslal na vlastní sestru exekutory. Legenda Filip Topol.

Obsah dílu

Přehrát vše

Janoušek a Grygárek – sousedi od Myšáka

Policejní razie, kterou rozpoutala kauza okolo Jany Nagyové, ukázala nečekané souvislosti. Tak například jeden luxusní dům v centru Prahy ukrývá dva zajímavé sousedy - Romana Janouška, lobbyistu spojeného s érou Pavla Béma, a bývalého náměstka vrchního státního zastupitelství Libora Grygárka. Právě za jeho působení na zastupitelství měl Roman Janoušek dost velký klid na práci. Ale to není zdaleka všechno, řadu dalších zajímavých souvislostí odhaluje reportáž Jany Neumannové.

Autor reportáže: Jana Neumannová


Exekuce jako bratrova pomsta

Že je za podivným, čtyřiceti milionovým dluhem obyčejná pomsta? Navíc vlastního bratra? Zní to jak z telenovely, ale paní Hrabáková je o tom přesvědčená a má pro to i dobré argumenty. Její zdravotnické zařízení se jednoho dne ocitlo bez sebemenšího varování v exekuci. A to vinou smlouvy, kterou bez vědomí ostatních jednatelů podepsal právě její bratr. Více v reportáži Kateřiny Hrochové.

Autor reportáže: Kateřina Hrochová


Rozloučení s Filipem Topolem

Na prokletého básníka si nehrál, on jím skutečně byl. Na první výslech ho StB pozvala, když mu bylo čtrnáct. To už měl za sebou první vystoupení na Havlově Hrádečku a pokoušel se zachytit svůj život v textech, které později vyšly pod názvem Mně 13. O rok později už s kapelou Psí vojáci bojoval na bitevním poli českého undergroundu. Zůstal mu věrný do posledního dechu, i když se na něm nedalo moc vydělat. Filip Topol. Čest jeho památce. Natáčela Monika Le Fay.

Autor reportáže: Monika Le Fay


Stopáž35 minut
Rok výroby 2013
 P ST