V mostech na D47 chybí 2 tisíce tun oceli, kterou stát firmě zaplatil. Levné letenky do ráje, nebo podvod? Hollywood, Copacabana, Drahoňův Újezd. Příběh českého světáka Gringa.

Obsah dílu

Přehrát vše

Kdo zaplatí miliony za zpackanou D47

Je to trochu schizofrenní postoj: napřed se odmítnu s někým bavit a pak na něj pošlu stížnost, že se se mnou nebaví. Přesně tak postupovalo vedení firmy Eurovia. Stížnost na nás poslalo, jak jinak, generálnímu řediteli. Zřejmě z preventivních důvodů ještě předtím, než jsme vysílali naši reportáž o zpackané ostravské dálnici D47. Stát se zde s touto firmou pře o to, kdo to bude muset zaplatit. A nejde o malé peníze, ve hře jsou stovky milionů. O případ se zajímal reportér Filip Černý.

Autor reportáže: Filip Černý


Hazardní nákup levných letenek

Nakupovat ty nejlevnější letenky na trhu není vždy dobrý nápad. Zvláště pokud plánujete cestu na druhý konec světa. Dva obchodníci s letenkami z Pardubic, o kterých je následující reportáž, si na touze cestujících ušetřit za každou cenu založili slušnou živnost. Našli jsme zhruba tři desítky klientů, kterým dvojice podnikatelů slíbené levné letenky nesehnala. Přitom peníze vyinkasovali měsíce dopředu a s jejich vrácením nepospíchají. Kromě zkažené dovolené mají klienti starosti s jejich vymáháním. Natáčela reportérka Staňa Raupachová.

Autor reportáže: Stanislava Raupachová


Pražský dobrodruh zvaný Gringo

Říká si Gringo, přitom pochází z Prahy a momentálně žije v zapadlé vesničce Drahoňův Újezd. Na rozdíl od podobně přezdívaných vesnických světáků, tento Gringo je skutečný. Většinu svého život prožil v Jižní Americe, v Brazílii zplodil dva potomky. Jeho vyprávění působí jako klasické hrabalovské pábení, jenže, jak uvidíte v reportáži Davida Vondráčka, Gringo si nevymýšlí.

Autor reportáže: David Vondráček


Stopáž37 minut
Rok výroby 2013
 P ST