Kam zmizelo 65 milionů z advokátní úschovny klientů realitky. Boj o děti ve fotbalovém klubu skončil sebevraždou trenéra. Vnučka Josefa Adlera našla necenzurovanou verzi jeho velkofilmu ve sklepě.

Obsah dílu

Přehrát vše

Klientům zmizelo 63 milionů z advokátní úschovy

Ani v advokátní úschově nemusí být peníze v bezpečí. To zjistili klienti realitní kanceláře Reality 21. Advokát jim peníze za prodané nemovitosti z úschovy nevydal, peníze zmizely a nakonec zmizel i advokát. Ošizeným klientům tak nezbylo, než si stěžovat realitní kanceláři, která jeho služby nabízela. Jenže realitka říká, že za škodu svých klientů nenese žádnou odpovědnost. Jakou šanci mají, že někdy své peníze uvidí? To zjišťoval reportér Lukáš Landa.

Autor reportáže: Lukáš Landa


Proč se zabil fotbalový trenér v Milovicích?

Stojí spor v malém fotbalovém klubu za život člověka? Určitě ne. Středočeské Milovice přesto žijí v přesvědčení, že právě hádky o fotbal byly příčinou sebevraždy místního trenéra. A když se začnete pídit po okolnostech, které jeho zoufalému činu předcházely, nebudete se jim příliš divit. Do Milovic se vypravila reportérka Markéta Dobiášová.

Autor reportáže: Markéta Dobiášová


Dávný velkofilm našla v babiččině sklepě

Unikátní nález se podařil Ireně Rokosové z Prahy. Jednoho dne, když vyklízela sklep po zemřelé babičce, objevila hromadu plechový krabic. Ukrývaly kotouče prvního Československého velkofilmu. Ten byl totiž natočen podle předlohy jejího dědečka. Obsah nalezených krabic má tak nejen osobní význam, ale i značnou historickou hodnotu. Zapomenutý filmový příběh se pokouší rekonstruovat reportáž Stáni Raupachové.

Autor reportáže: Stanislava Raupachová


Stopáž37 minut
Rok výroby 2013
 P ST