Český vynález na monitorování schizofrenie. VZP ho nechce. Má u pojišťovny dluhy i přesto, že platila. Syn Oty Pavla bojuje nejen s nemocí, ale i s podvodným nakladatelem.

Obsah dílu

Přehrát vše

Český vynález monitoruje schizofrenii

Schizofrenie je závažné onemocnění, kolem kterého je řada mýtů. Ale pokud se léčí, dá se s ním docela normálně žít. Opak vede jednoznačně do blázince a každý záchvat je pro pacienta nebezpečný. Čeští lékaři teď vymysleli způsob, jak nečekanému výbuchu psychózy zabránit. Pacientům stačí být ve spojení s lékaři pomocí telefonu. Problém je, že zdravotní pojišťovny na projekt s názvem Itareps zatím nechtějí slyšet. O vynález se zajímal reportér Filip Černý.

Autor reportáže: Filip Černý


Dluhy za zaniklé pojištění auta

Bankovní domy nejsou armáda spásy, to chápeme. Proto od nich nečekáme soucit v situaci, kdy by byl na místě. Těžko však najít slova pro to, jak se peněžní instituce zachovaly k ženě z našeho příběhu, které zemřel manžel. Zachovaly se k ní stylem co je tvoje, to je moje, ale co je moje, na to mi nesahej! S ohledem na rodinnou tragédii jsme vyšli vstříc jejímu přání a nebudeme zveřejňovat její tvář ani jméno. Případ natáčela redaktorka Andrea Máslová.

Autor reportáže: Andrea Máslová


Příběh podvedeného syna Oty Pavla

Jiří Pavel není tak slavný jako jeho otec Ota Pavel, autor Smrti krásných srnců, nebo knihy Jak jsem potkal ryby. Ale Jiří taky píše povídky a psaní je pro něho podobně smyslem života, který ho jinak těžce zkouší. Pokaždé, když s ním David Vondráček natáčí, má za sebou nějakou další ránu osudu. Tentokrát muže s těžkou duševní chorobou a nevyléčitelnou důvěřivostí napálil nakladatel, ze kterého se vyklubal podvodník velkého kalibru. Kam zmizel s penězi a rukopisem, uvidíte v reportáži Davida Vondráčka.

Autor reportáže: David Vondráček


Stopáž37 minut
Rok výroby 2013
 P ST