Reportáž o lidech, kteří vám nabídnou finanční pomoc, ale připraví vás o všechno. Odhalení všech druhů manipulace na předváděcích akcích. Trpký příběh valašského muzikanta, který dobyl Hollywood.

Obsah dílu

Přehrát vše

Nový typ podfukářů

Máte dluhy a nevíte si s nimi rady? Tak dávejte pozor. Přichází nový typ podfukářů. Nabídnou vám pomoc s vašimi závazky a obratem vás připraví o byt nebo dům. Paní Tóthové z naší reportáže hrozila exekuce. Naletěla na inzerát, který sliboval, že jí vysvobodí z dluhové pasti. Místo toho však přišla o byt. Podepsala totiž nevýhodné smlouvy. Jako jedna z prvních ale svůj majetek dokázala vysoudit zpátky. Případem se zabývala reportérka Jana Neumannová.

Autor reportáže: Jana Neumannová


Prodejní akce pro seniory

Celé roky už Česká televize varuje důvěřivé seniory před prodejními zájezdy. Musí na nich ale být něco magicky přitažlivého. Starší lidé jsou ochotni zaplatit prodejcům za hrnce, matrace nebo biolampy desetitisíce korun. Často peníze, které nemají. Tentokrát jsme na předváděcí akci pronikli se skrytou kamerou a triky dealerů jsme odhalili. Exklusivní reportáž natáčeli Marek Wollner a Filip Černý.

Autoři reportáže: Marek Wollner, Filip Černý


Další příběh slabozrakého muzikanta

Možná si vzpomínáte na příběh slabozrakého muzikanta, který sice dobyl Hollywood, ale nepřivezl si ani slávu, ani peníze. Vloni v létě se zadlužil, aby mohl vycestovat na olympiádu talentů do Spojených států. Světoví producenti na této soutěži hledají interprety z celého světa, kteří by mohli uspět v showbyznysu. Musí se o nich ale někdo dozvědět. To se v případě Petra Bazaly a jeho žákyně povedlo až díky naší reportáži, kterou natočila Andrea Máslová. A ta také zachytila, co se dělo po jejím odvysílání.

Autor reportáže: Andrea Máslová


Stopáž37 minut
Rok výroby 2013
 P ST