Podvod, který připravil 12 000 lidí o půl miliardy korun. Pohyb křížku na oltáři v Číhošti nepřestává fascinovat. Milostný příběh ze strašnického hřbitova neskončil šťastně.

Obsah dílu

Přehrát vše

Největší podvod na Moravě

Byl to jeden z největších podvodů, které se kdy na Moravě staly. Dva lidé kvůli němu spáchali sebevraždu, každý z jiné strany barikády – jeden soudce, druhý z podsvětí. Dvanáct tisíc lidí přišlo o úspory. A přestože policie na podvod přišla včas, nedokázala zabránit jeho pokračování. Škoda se tak vyšplhala na půl miliardy korun. Případ odkrývá reportér Dalibor Bártek.

Autor reportáže: Dalibor Bártek


Vzpomínka na číhošťský zázrak

Minulé úterý se konala v číhošťském kostele mše za pátera Josefa Toufara. Toho umlátili příslušníci StB v roce 1950 poté, co jeho farníci viděli pohyb křížku na oltáři. Režim z něho udělal podvodníka, který se pouťovými triky snaží přitáhnout lidi do kostela. K případu se vrací kniha Miloše Doležala, který se pokusil sestavit portrét oblíbeného kněze. Vydalo ji jedno malé nakladatelství na Vysočině, když ji předtím odmítli pražští nakladatelé. Stala se nejen bestsellerem, ale i knihou roku v anketě Lidových novin. Do historie se vrací reportér David Macháček.

Autor reportáže: David Macháček


Nešťastná tečka za dokumentem Láska v hrobě

Náš reportér David Vondráček udělal díru do světa dokumentem Láska v hrobě. Hororovou lovestory bezdomovců z pražského strašnického hřbitova ocenilo několik festivalů, naposledy festival nezávislého filmu v Římě. Film končí smrtí hrdinky Jany Chochláčové, která svého přítele opustila před čtyřmi lety. Jak se bez ní Jan Bouška protloukal životem a proč nepřišel na premiéru filmu, v němž zazářila jeho hvězda, to uvidíte v naší třetí reportáži.

Autor reportáže: David Vondráček


Stopáž37 minut
Rok výroby 2012
 ST