Správcovská firma Key Investments zkrachovala, přijdou města o peníze? Kam zmizela půl miliarda z účtů zlínského advokáta? Dobrý rodák František Slimáček a jeho životní příběh.

Obsah dílu

Přehrát vše

Dluhy správcovské firmy Key Investments

Provádět riskantní finanční operace, to chce odvahu, štěstí a taky trochu zkušeností. Tedy pokud investujete vlastní peníze. Politici ze čtyř českých měst ale vlastní peníze nepoužívali. Používali veřejné prostředky. A štěstí tedy rozhodně neměli. Radnicím teď hrozí, že by mohly přijít o stovky milionů korun. Svěřily je správcovské firmě Key Investments, která na jaře zkrachovala. Nechala po sobě jenom dluhy a spoustu cenných papírů, které jsou bez valné ceny. Co na to investující politici? To zjišťoval reportér Filip Černý.

Autor reportáže: Filip Černý


Půl miliardová zpronevěra zlínského advokáta

Zlínský advokát Milan Holomek se možná zapíše do historie. Je podezřelý z toho, že zpronevěřil peníze svých klientů a obchodních partnerů ve výši půl miliardy korun. Jde o prostředky, které mu svěřili do úschovy, případně k finančnímu zhodnocení. Před rokem ho policie obvinila ze zpronevěry a minulý týden soud rozhodoval o jeho vzetí do vazby. Pro jeho klienty mají však vyšetřovatelé špatnou zprávu: na účtech advokáta peníze nejsou. O případ se zajímala reportérka Stáňa Raupachová.

Autor reportáže: Stanislava Raupachová


Příběh Františka z filmu Všichni dobří rodáci

Všichni dobří rodáci režiséra Vojtěcha Jasného jsou perlou české kinematografie. Před měsícem zemřel hlavní hrdina filmu, herec Radoslav Brzobohatý. Jeho sedlák František vzdorující komunistickému režimu měl skutečnou předlohu: Františka Slimáčka z moravské Kelče. Jaký byl František doopravdy? A jak se jeho osud lišil od toho filmového? Odpovědi na tyto otázky hledal reportér Karel Vrána.

Autor reportáže: Karel Vrána


Stopáž37 minut
Rok výroby 2012
 P ST