Proč ČSOB Leasing nechala ocenit stroj za miliony na sto pět tisíc? Je pronájem hraničních přechodů kmotrům ODS nezákonný? Jak vzniká kopie Mariánského sloupu v Praze a proč budí vášně?

Obsah dílu

Přehrát vše

Oceňování majetku podle ČSOB Leasing

Pan Surý z naší reportáže si od ČSOB Leasing vypůjčil zhruba 9 miliónů korun na lesní techniku. Když mu zbývalo doplatit přibližně 2 milióny korun, vážně onemocněl a nemohl dluh splácet. ČSOB Leasing stroje zabavila a prodala. Na tom by nebylo nic zvláštního, kdyby ovšem stroje nebyly prodány za podezřele nízké ceny. O podivné oceňování majetku se zajímala reportérka Andrea Máslová

Autor reportáže: Andrea Máslová


Pronájem hraničních přechodů kmotrům ODS

Bývalý senátor a primátor Chomutova Alexandr Novák je stále vlivným podnikatelem v Ústeckém kraji, přestože by měl brzy nastoupit do vězení. Tam ho poslal soud na čtyři roky za přijetí úplatku při privatizaci městského majetku. V následujícím příběhu se mu, stejně jako dalšímu kolegovi z ODS Patriku Oulickému podařilo získat výhodně koplex bývalých hraničních přechodů na severu Čech. Podle soudu kraj postupoval nezákonně. Na pronájem hraničních přechodů se blíže podívala reportérka Jana Neumannová.

Autor reportáže: Jana Neumannová


Vášně kolem Mariánského sloupu v Praze

Mariánský sloup na Staroměstském náměstí v Praze budí opět vášně, ačkoli ještě nestojí. Jeho odpůrci jej stále považují za symbol útlaku Čechů v rámci Habsburské monarchie. Na druhé straně je sochař Petr Váňa, který jeho obnově zasvětil patnáct let života a neváhal obětovat rodinný majetek na to, aby získal peníze na cestu do Indie. Právě tam objevil vzácný červený pískovec, který se nejvíce podobá původnímu kameni sochy. Jeho příběh natočil reportér David Vondráček.

Autor reportáže: David Vondráček


Stopáž37 minut
Rok výroby 2012
 P ST