38 minut

20. srpna 2012

Část: Český bubeník v kopii legendární kapely Kiss

Obsah dílu

Obsah neveřejného auditu Dopravního podniku Praha — Český bubeník v kopii legendární kapely Kiss — Příběh poustevníka Kaměňáka od Vltavy

Části dílu

01:15
Obsah neveřejného auditu Dopravního podniku Praha
  Zjistili jsme, že část peněz, kterou Dopravní podnik platí za tisk jízdenek, končí u anonymní firmy na Panenských ostrovech. Podezřelou smlouvu připravovala právnická kancelář Šachta and Partners. Tato kancelář hraje důležitou roli i v naší následující reportáži. Bývalí představitelé Dopravního podniku se za účasti této firmy pokusili prodat tři stanice metra. Na obchod upozorňuje analýza, kterou nechal vypracovat primátor Prahy Bohuslav Svoboda. A my jsme zjistili, že tato transakce mohla Prahu připravit o desítky milionů korun. Na hospodaření Dopravního podniku se zaměřil reportér Filip Černý.
  17:06
  Český bubeník v kopii legendární kapely Kiss
   Do Las Vegas to v šedesátých letech dotáhl i Karel Gott. Letos v jednom ze zdejších kasin ovšem vystupoval i osmatřicetiletý Radek Šikl z Ústí nad Labem. Jeho jméno asi nikomu moc neřekne, vystupuje totiž pod maskou Catmana, která patří k poznávacímu znamení bubeníka skupiny KISS. Radek Šikl bubnuje v její maďarské nápodobě, která ve svém oboru boduje na mezinárodní scéně. Jeho příběh zachytil reportér David Havlík.
   28:13
   Příběh poustevníka Kaměňáka od Vltavy
    Kameny nahrazují čtyřiapadesátiletému Zdeňku Potměšilovi lidskou společnost. V kopcích nad Vranskou přehradou kousek od Prahy už více než dvacet let buduje své kamenné království. Vytváří tu terasy, umělé jeskyně, cesty z oblázků a do výšky navršené mohyly, které mnohdy připomínají sochy. Do přírodního obydlí s výhledem na Vltavu utíká po vzoru svého otce a dávných Keltů, kteří mu tuto krajinu, jak věří, přenechali. Do kopců s ním šplhal reportér David Vondráček.
    Přehrát celé video
    Stopáž37 minut
    Další díl
    27. srpna 2012

    Reportéři ČT na sociálních sítích

    Napište nám