36 minut

23. července 2012

Obsah dílu

Výhodná smlouva v podání Prahy 6 — Sto tisíc za pokuty, které nejsou vaše — Po stopách punkové skupiny Pussy Riot

Části dílu

01:28
Výhodná smlouva v podání Prahy 6
  Jak vypadá výhodná smlouva v podání Prahy 6? Firma JC Decaux tu užívá zcela zdarma reklamní tabule na veřejných stáncích, přestože prodej reklamy firmě vynáší miliony ročně. Městská část je spokojená, protože firma prý udržuje na své náklady reklamní vitríny čisté a k tomu se stará o čtyři veřejné záchodky. Smlouvu, kterou prakticky nelze vypovědět, ještě uzavíral někdejší starosta Prahy 6 a dnešní ministr životního prostředí Tomáš Chalupa.
  11:37
  Sto tisíc za pokuty, které nejsou vaše
   Jak by se vám líbilo zaplatit zhruba sto tisíc korun jako trest za to, že jste nic neprovedli? Přesně takhle dopadl Martin Koptiš z Prahy, kterému to nařídily soudy, a peníze si teď z jeho účtu stahuje exekutor. Doplácí na sérii chyb státních úředníků, kteří špatně pracují, absurdně rozhodují a na svých selháních pak nespravedlivě trvají.
   24:23
   Po stopách punkové skupiny Pussy Riot
    Soud v Moskvě rozhoduje o budoucnosti tří členek punkové kapely Pussy Riot. Za jejich protestní song v pravoslavném kostele jim hrozí sedm let vězení. Koncem února, ještě před prezidentskými volbami, zahrály v chrámu Krista spasitele píseň Bohorodičko, vyžeň Putina, čímž se měly dopustit výtržnictví. Už v pátek jim soud prodloužil vazbu o dalších šest měsíců. Minulý měsíc dorazily do Prahy čtyři další členky Pussy Riot, které vystupují anonymně na podporu svých zavřených kolegyň. Jejich happening poblíž Václavského náměstí měl spiklenecký charakter a do poslední chvíle nikdo nevěděl, kolik jich vlastně přijde a jestli vůbec vystoupí.
    Přehrát celé video
    Stopáž37 minut
    Další díl
    30. července 2012

    Reportéři ČT na sociálních sítích

    Napište nám