Nevypověditelná smlouva s Prahou 6 zajišťuje firmě JCDecaux miliony ročně. Sto tisíc za černé jízdy hromadnou dopravou, které byly na občanku někdo jiného. Po stopách punkové kapely Pussy Riot

Obsah dílu

Přehrát vše

Výhodná smlouva v podání Prahy 6

Jak vypadá výhodná smlouva v podání Prahy 6? Firma JC Decaux tu užívá zcela zdarma reklamní tabule na veřejných stáncích, přestože prodej reklamy firmě vynáší miliony ročně. Městská část je spokojená, protože firma prý udržuje na své náklady reklamní vitríny čisté a k tomu se stará o čtyři veřejné záchodky. Smlouvu, kterou prakticky nelze vypovědět, ještě uzavíral někdejší starosta Prahy 6 a dnešní ministr životního prostředí Tomáš Chalupa.

Autor reportáže: Lukáš Landa


Sto tisíc za pokuty, které nejsou vaše

Jak by se vám líbilo zaplatit zhruba sto tisíc korun jako trest za to, že jste nic neprovedli? Přesně takhle dopadl Martin Koptiš z Prahy, kterému to nařídily soudy, a peníze si teď z jeho účtu stahuje exekutor. Doplácí na sérii chyb státních úředníků, kteří špatně pracují, absurdně rozhodují a na svých selháních pak nespravedlivě trvají.

Autor reportáže: Michael Fiala


Po stopách punkové skupiny Pussy Riot

Soud v Moskvě rozhoduje o budoucnosti tří členek punkové kapely Pussy Riot. Za jejich protestní song v pravoslavném kostele jim hrozí sedm let vězení. Koncem února, ještě před prezidentskými volbami, zahrály v chrámu Krista spasitele píseň Bohorodičko, vyžeň Putina, čímž se měly dopustit výtržnictví. Už v pátek jim soud prodloužil vazbu o dalších šest měsíců. Minulý měsíc dorazily do Prahy čtyři další členky Pussy Riot, které vystupují anonymně na podporu svých zavřených kolegyň. Jejich happening poblíž Václavského náměstí měl spiklenecký charakter a do poslední chvíle nikdo nevěděl, kolik jich vlastně přijde a jestli vůbec vystoupí.

Autor reportáže: Monika Elšíková


Stopáž36 minut
Rok výroby 2012
 P ST