38 minut

12. prosinec 2011

Obsah dílu

Kauza Předražené jízdenky II. — Aktuální situace v Českých aeroliniích — Odvolání šéfa Národního filmového archivu

Části dílu

01:16
Kauza Předražené jízdenky II.
  Před měsícem jsme upozornili na podezřelé vyvádění peněz z pražského Dopravního podniku. Desítky milionů za jízdenky končily na Panenských ostrovech. Minulý týden se do kauzy vložil Nadační fond proti korupci, který přišel s tvrzením, že peníze z Panenských ostrovů se nejspíš vracejí zpátky do Prahy – k lobbistovi Ivo Rittigovi. Ten to ostře odmítl a chce na představitele fondu podat trestní oznámení. Ke kauze se vrátil reportér Lukáš Landa.
  10:17
  Aktuální situace v Českých aeroliniích
   České aerolinie se pyšní řadou skvělých přívlastků. Je to jedna z nejstarších a zároveň nejbezpečnějších leteckých společností na světě. Po období velkolepých plánů na expanzi do celého světa ale přišla éra zmenšování až na kritickou mez. Ani po pěti letech ořezávání firmy se stále nedaří vlajkového dopravce dostat do černých čísel. Česká firma s devadesátiletou tradicí stále bojuje o přežití. S nastoupeným kurzem ztratili předminulý týden trpělivost piloti. Vedení firmy zareagovalo protiútokem, řídí se heslem „keep calm and carry on“ – tedy nezlobte a pracujte. S tím by se dalo souhlasit, pokud by bylo jasné, že nastoupený kurs je správný. Jenže právě to je otázka. Aktuální situaci sledoval reportéra Michael Fiala.
   23:42
   Odvolání šéfa Národního filmového archivu
    Byl to poslední kontroverzní krok ministra kultury Jiřího Bessera. V polovině listopadu odvolal dlouholetého šéfa Národního filmového archivu Vladimíra Opělu. Co je to vlastně Národní filmový archiv a kdo je ten jeho málo známý ředitel, že se kvůli němu pustila do ministra řada renomovaných lidí? O tom natáčel reportér Filip Černý.
    Přehrát celé video
    Stopáž38 minut
    Další díl
    19. prosinec 2011

    Reportéři ČT na sociálních sítích

    Napište nám