Končí peníze za jízdenky na Panenských ostrovech nebo se vrací do Prahy? Mají pravdu piloti, nebo vedení firmy Českých aerolinií? Proč umělci podepisují petice za ředitele Národního filmového archivu?

Obsah dílu

Přehrát vše

Kauza Předražené jízdenky II.

Před měsícem jsme upozornili na podezřelé vyvádění peněz z pražského Dopravního podniku. Desítky milionů za jízdenky končily na Panenských ostrovech. Minulý týden se do kauzy vložil Nadační fond proti korupci, který přišel s tvrzením, že peníze z Panenských ostrovů se nejspíš vracejí zpátky do Prahy – k lobbistovi Ivo Rittigovi. Ten to ostře odmítl a chce na představitele fondu podat trestní oznámení. Ke kauze se vrátil reportér Lukáš Landa.

Autor reportáže: Lukáš Landa


Aktuální situace v Českých aeroliniích

České aerolinie se pyšní řadou skvělých přívlastků. Je to jedna z nejstarších a zároveň nejbezpečnějších leteckých společností na světě. Po období velkolepých plánů na expanzi do celého světa ale přišla éra zmenšování až na kritickou mez. Ani po pěti letech ořezávání firmy se stále nedaří vlajkového dopravce dostat do černých čísel. Česká firma s devadesátiletou tradicí stále bojuje o přežití. S nastoupeným kurzem ztratili předminulý týden trpělivost piloti. Vedení firmy zareagovalo protiútokem, řídí se heslem „keep calm and carry on“ – tedy nezlobte a pracujte. S tím by se dalo souhlasit, pokud by bylo jasné, že nastoupený kurs je správný. Jenže právě to je otázka. Aktuální situaci sledoval reportéra Michael Fiala.

Autor reportáže: Michael Fiala


Odvolání šéfa Národního filmového archivu

Byl to poslední kontroverzní krok ministra kultury Jiřího Bessera. V polovině listopadu odvolal dlouholetého šéfa Národního filmového archivu Vladimíra Opělu. Co je to vlastně Národní filmový archiv a kdo je ten jeho málo známý ředitel, že se kvůli němu pustila do ministra řada renomovaných lidí? O tom natáčel reportér Filip Černý.

Autor reportáže: Filip Černý


Stopáž37 minut
Rok výroby 2011
 P ST