10 minut
Obsah dílu
Audit projektu elektronické knížky IZIP — Blokáda veřejné cesty v Olešnici — Jak se žije liberálům v Pákistánu
- Zpravodajství
- Aktuální publicistika
- Ekonomické zpravodajství a publicistika
- Společenská publicistika
- Politická publicistika
- Společnost
- Politika
- Právo
- Ekonomika
Části dílu
01:13

Audit projektu elektronické knížky IZIP
Členové představenstva a dozorčí rady společnosti IZIP jsou konsternováni, pobouřeni a šokováni tím, že ze strany České televize je vedena dehonestující, zavádějící a účelová kampaň proti kvalitnímu, unikátnímu a bezpečnému sytému zdravotních knížek. V dopise generálnímu řediteli ČT Petru Dvořákovi to napsal předseda představenstva IZIPU Pavel Pašek. Jeho čtyřstránkovou stížnost jsme si přečetli, ale bohužel v ní chybí jakékoliv věcné argumenty. I následující reportáž se tedy musí držet zjištěných faktů. VZP už do projektu investovala skoro dvě miliardy, aniž by přinesl požadovaný efekt. Správní rada pojišťovny proto řeší, jak jej ukončit. To jí však komplikují smlouvy, podle kterých by IZIPU měla platit až do roku 2016. Ke kauze IZIP se vrátila reportérka Aneta Snopová.
14:07

Blokáda veřejné cesty v Olešnici
René Mandys z Dolní Olešnice míval kdysi úspěšné zahradnictví. Teď musí už přes rok a půl přihlížet, jak mu jeho živnost zaniká. Zákazníky odrazují spory zahradníka s jeho sousedem – ruským podnikatelem Alexejem Zacharovem a jeho firmou. Ta před několika lety koupila olešnický zámeček. Celý jeho areál obehnala žiletkovým drátem a od světa odstřihla právě i Mandysovo zahradnictví. Prolomit blokádu dříve veřejné cesty se ale v Olešnici dosud nedaří. A pana Mandyse před dalším bojem zastrašuje řada krutých náhod, které mu ničí život. Proč mu nikdo nedokáže pomoci? Selhala snad policie, obecní úřad nebo české soudy? To zjišťovala reportérka Jana Sotonová.
23:21

Jak se žije liberálům v Pákistánu
Co víme o Pákistánu? Jako o spoustě dalších důležitých zemích, které leží za naším obzorem, celkem nic. Tedy kromě pravidelných a kusých zpráv o teroristických útocích nebo Al-Kajdě. Stoosmdesátimilionová jihoasijská země je přitom důležitá nejen v rámci svého regionu. Změny, kterými prošel Pákistán v posledních desetiletích, se často odrážely daleko za jeho hranicemi. Na jedné straně tady padnul diktátorský režim, ale společnost je pod čím dál větším tlakem islámského extremismu. My vám exkluzivně přinášíme příběh tří lidí, kteří snahy o liberalizaci Pákistánu nevzdávají i přes hrozby, které to přináší. V Pákistánu natáčela reportérka Tereza Engelová.

Stopáž37 minut
5. prosince 2011
Přehled dílů
926 přehratelných

Stopáž43 minut
16. února
Miliardy v popelnicích — Stavíme po česku — Tři sestry
Poslední vysílání 20. 2. 2026 na ČT1

Stopáž30 minut
9. února
Reportéři +
Rychlý prachy
Poslední vysílání 16. 2. 2026 na ČT1

Stopáž41 minut
9. února
Mrázkovo tajemství — Luna z Texasu
Poslední vysílání 13. 2. 2026 na ČT1

Stopáž44 minut
2. února
Do posledního dechu — Doktoři bez rukavic — S Putinem v zádech
Poslední vysílání 6. 2. 2026 na ČT1

Stopáž42 minut
26. ledna
Olda — Zúčtování s billboardy — Vlci a lidé
Poslední vysílání 30. 1. 2026 na ČT1

Stopáž44 minut
19. ledna
Prohra jako výhra — Vytěženo — Z šibenice do nebe
Poslední vysílání 23. 1. 2026 na ČT1

Stopáž30 minut
12. ledna
Reportéři +
Pyramida slibů
Poslední vysílání 19. 1. 2026 na ČT1

Stopáž41 minut
12. ledna
(Ne)mocné miliardy — Okamurův Nový rok — Policajt naděje
Poslední vysílání 16. 1. 2026 na ČT1

Stopáž43 minut
5. ledna
Záblesk — Drahá chudoba — Skryti v mlze
Poslední vysílání 9. 1. 2026 na ČT1

Stopáž43 minut
8. prosince 2025
Tajemství trezoru — Bankéř Hamásu — Vítr kolem větrníků
Poslední vysílání 12. 12. 2025 na ČT1



