33 minut

10. říjen 2011

Obsah dílu

Akcionáři elektronických knížek IZIP — Fond hejtmanky Ústeckého kraje — Sporná metoda pevného objetí

Části dílu

01:22
Akcionáři elektronických knížek IZIP
  Minulý týden vzbudila ohlas naše reportáž o kauze IZIP. V té jsme odhalili, že ředitel VZP Pavel Horák nakoupil akcie elektronických zdravotních knížek od neznámé švýcarské společnosti. Té je v rychlosti předali původní majitelé IZIPU, europoslanci Milan Cabrnoch a Miroslav Ouzký. Svůj krok zdůvodnili tím, že zahraniční firma má zajistit, aby se miliardový projekt nedal snadno zastavit. Ve sporu s cizími vlastníky by totiž visela ve vzduchu mezinárodní arbitráž. To zaskočilo správní i dozorčí radu VZP, stejně jako to, že je ředitel o vstupu zahraničního investora neinformoval. Pokračování kauzy natáčela reportérka Aneta Snopová.
  13:06
  Fond hejtmanky Ústeckého kraje
   Fond hejtmanky ústeckého kraje je v rámci země unikát. Žádný jiný hejtman nedisponuje tak velkou částkou, kterou může rozdělovat na nejrůznější projekty. Jde zhruba o padesát milionů korun. Projekty schvaluje poradní orgán hejtmany Jany Vaňhové, posléze rada a zastupitelstvo. To by bylo v pořádku, kdyby se mezi příjemci neobvykle často neobjevovali straničtí kolegové Jany Vaňhové a kdyby některé jejich projekty nevzbuzovaly silné pochybnosti. O fond hejtmanky se zajímal reportér Karel Vrána.
   22:18
   Sporná metoda pevného objetí
    Metoda pevného objetí vzbuzuje velké emoce. Má sloužit k obnovení vztahu mezi rodiči a dětmi. Kritici však říkají, že je to pouhé násilí. Jiřina Prekopová je však díky své metodě zřejmě nejznámější česká psycholožka ve světě. Její spor s českými odpůrci zaznamenala reportérka Monika Elšíková.
    Přehrát celé video
    Stopáž38 minut
    Další díl
    17. říjen 2011

    Reportéři ČT na sociálních sítích

    Napište nám