Developeři kupují v Praze levně pozemky pro stavbu mrakodrapů. Spor obcí o výstavbu mezinárodního letiště ve Vodochodech. Mário Biháry? zákulisní život nevidomého umělce.

Obsah dílu

Přehrát vše

Levnější pozemky pro mrakodrapy

Když si chce na Jižním městě koupit kousek pozemku soukromník, může zaplatit až třikrát víc, než silný developer. Přitom soukromník si jen dokupuje plochu, kam se sotva vejde zahradní domek, zatímco developer rozsáhlé parcely, na kterých chce postavit mrakodrap. Co to je za převrácenou logiku? Klasický postup pražských radnic, tentokrát konkrétně v Praze 11. Na prodej pozemků se zaměřila reportérka Jana Neumannová.

Autor reportáže: Jana Neumannová


Stavba mezinárodního letiště ve Vodochodech

Od roku 2013 by ruzyňské letiště mohlo mít konkurenci. Cestující by to možná uvítali, ale problém je s umístěním nového letiště. Má vzniknout z podnikové zkušební dráhy Aera Vodochody. Ta je ovšem uprostřed hustě obydlené oblasti. Obce v jejím okolí se proto proti záměru už dva roky bouří. Co konkrétně jim vadí? Na to se ptal reportér David Havlík.

Autor reportáže: David Havlík


Mário Biháry – portrét nevidomého umělce

Že slepí hudebníci mohou být extratřída, to už dokázal Ray Charles, Stevie Wonder nebo Andrea Bocelli. Ale Mário Biháry je nejen špičkový muzikant, vždyť hrál a zpíval se Zuzanou Navarovou. Je navíc i fotograf a taky hráč goalballu, tedy jakési házené pro nevidomé. Jeho portrét natočila Jolana Matějková.

Autor reportáže: Jolana Matějková


Stopáž37 minut
Rok výroby 2011
 P ST