Analýza politické partie, která skončila matem pro vítěznou TOP O9. Jak se rodila velká koalice v Praze? Smrt Tycha Braheho? zabil ho Johanes Kepler, vzdálený bratranec Erik, nebo nešťastná náhoda.

Obsah dílu

Přehrát vše

Zrození velké koalice v Praze

Jsou překvapení, která se dají očekávat. A právě tímto očekávaným překvapením je vznik velké koalice na pražském magistrátu. Vztahy mezi ODS a ČSSD jsou tu tradičně dobré. Opoziční sociální demokracie si v minulém období dávala záležet, aby je nepokazila nějakou nerozvážnou veřejnou kritikou i v případě, kdy šlo o velké průšvihy. A ODS si zase její předáky, Karla Březinu a Petra Hulínského, hýčkala slušně placenými posty ve správních radách městských firem. K tomu je třeba připočíst trochu nešikovnosti od vítězné TOP 09, a očekávané překvapení je na světě. Na velkou koalici se aktuálně zaměřili reportéři Rebeka Bartůňková a Filip Černý.

Autoři reportáže: Rebeka Bartůňková, Filip Černý


Tycho Brahe pod lupou vědců

Zemřel slavný rudolfínský astronom Tycho Brahe rukou svého vzdáleného bratrance Erika, jak si myslí literární historik Petr Andersen? Nebo jsou to jen pohádky muže, který má stejné příjmení jako nejslavnější dánský pohádkář? Detektivku starou čtyři staletí teď luští vědecké týmy tří zemí: Česka, Dánska a Švédska. U odkrývání zneklidňujícího hrobu jsme byli s kamerou. Exkluzivní reportáž natočili Aneta Vojtěchová a Zdeněk Lenc.

Autoři reportáže: Zdeněk Lenc, Aneta Vojtěchová


Stopáž37 minut
Rok výroby 2010
 P ST