38 minut

19. října 2009

Obsah dílu

Školení pražských strážníků — Stížnosti pana Haly — Odškodnění Volyňských Čechů

Části dílu

00:59
Školení pražských strážníků
  Opozice často kritizuje vládu, že neumí čerpat peníze z evropských fondů. My vám teď ukážeme borce, který to dokáže až moc dobře. Dělá to ovšem po svém, tedy po Česku. Miliony sice mizí, ale jinak kde, tu nic. V našem případě jde o projekt školení pražských strážníků, k němuž se vracíme po třech letech. V reportáži Davida Havlíka uvidíte, jak dopadl.
  12:20
  Stížnosti pana Haly
   Rádi se uklidňujeme, že mladší generace vezme věci za lepší konec. Naše reportáž o úředníku Halovi tuto naději nepotvrzuje. Třicetiletý šéf z Ředitelství silnic a dálnic si uspořádal velkolepý mejdan za tři čtvrtě milionu korun, ačkoli není jasné, kde na to vzal. Jeho drahého motoristického koníčka sponzorovala stavební firma, které dával zakázky. Dost na to, aby se po odvysílání naší první reportáže skrčil a ani nedutal. Ale to Michala Halu nenapadlo, naopak, začal na nás rozesílat stížnosti jak na běžícím páse. Je to zkrátka pilný mladík. K narozeninové oslava se vrátil reportér Filip Černý.
   24:13
   Odškodnění Volyňských Čechů
    Volyň neboli Volyňska zemlja, oblast na severozápadě Ukrajiny, kam se v 19. století vystěhovala značná část českých kolonistů. Po válce - v letech 1946-7 se většina z nich vrátila. Jenom zemědělská půda, kterou zanechali v bývalém sovětském svazu, má hodnotu kolem sedmi miliard korun. Volyňští Češi se teď snaží dosáhnout odškodnění. Jakou mají šanci, natáčel reportér David Vondráček.
    Přehrát celé video
    Stopáž35 minut
    Další díl
    26. října 2009

    Reportéři ČT na sociálních sítích

    Napište nám