Reportéři ČT

14. září 2009

38 minut

14. září 2009

Obsah dílu

Pátrání po ukradeném voze — Stavba meziskladu vyhořelého paliva — Zákulisí Ústavního soudu

Části dílu

01:03
Pátrání po ukradeném voze
  Krádeže aut, to je téma, ke kterému se po čtrnácti dnech vracíme. I když jsou zde patrné rozdíly, s předchozí reportáží najdeme i několik důležitých shod: například šlendrián při registraci vozidla, ale především okradeného, který policii vlastním pátráním dovede na stopu. Jenže stejně jako v minulém případě mu to není nic platné. Není divu, že podezřelí se tady obětem můžou jen zvysoka smát. K pátrání se připojila i reportérka Aneta Vojtěchová.
  11:19
  Stavba meziskladu vyhořelého paliva
   Je to zakázka za miliardu a půl, a přesto se o ní moc nemluví. Jde o vybudování meziskladu vyhořelého paliva, který pro polostátní ČEZ staví neznámá firma s nic neříkajícím názvem. A co je ještě horší, snad jen pánbůh ví, kdo je jejím skutečným vlastníkem. Je totiž anonymní a ještě k tomu registrovaný v Lichtenštejnsku, tajemnému byznysu zemi to zaslíbené. Natáčela Jana Klímová z Mladé Fronty Dnes.
   24:43
   Zákulisí Ústavního soudu
    Ústavní soud minulý čtvrtek odmítl způsob, jakým politici dospěli k vypsání předčasných voleb. Bylo to rozhodnutí, které otřáslo politikou. Už je jisté, že termín desátého září vstoupí do učebnic politické i právní historie. A náš reportér David Macháček měl jedinečnou příležitost proniknout do zákulisí a sledovat zblízka, jak se soudci na své klíčové jednání připravují. Trochu to připomíná slavný film Dvanáct rozhněvaných mužů - i když soudců je ve skutečnosti patnáct a je mezi nimi i pět žen.
    Přehrát celé video
    Stopáž38 minut
    Další díl
    21. září 2009

    Reportéři ČT na sociálních sítích

    Napište nám