Kupujete ojetý vůz? Co když zjistíte, že je kradený. Místostarosta Krupky prodal pozemky s několikanásobným ziskem stavební formě. Vedení středočeského kraje nepočítá s podporou hospice.

Obsah dílu

Přehrát vše

Prodej kradených aut

Ročně se u nás ztratí skoro 20 000 aut. Ze všech případů policie objasní pouze 14%. Zhruba polovina ukradených aut - tedy deset tisíc - se vrací zpátky na silnice. Kradené auto si můžete snadno koupit i vy, pokud kupujete ojetinu. Stalo se to i manželům Kaňkovým, kteří pouhý měsíc od nákupu zjistili, že jejich vůz je klon - že v Polsku existuje auto se stejnými bezpečnostními znaky jako to jejich. Rozjeli vlastní pátrání a za policii dokázali udělat spoustu práce. Usvědčit pachatele za ní však nemůžou. Proč, to zjišťovala reportérka Aneta Vojtěchová.

Autor reportáže: Aneta Vojtěchová


Milionář z Krupky

Místostarosta Krupky u Teplic není v politice žádná těžká váha. Ale v umění, jak se díky funkci obohatit, by mohl dávat lekce i politickým špičkám. Před několika lety koupil za hubičku pozemky v okolí města. Později je prodal stavební firmě za čtyřicet tři milionů korun. Takovou šťastnou trefu by mu mohli všichni jen závidět. Jenže milionářem se nestal díky obdivuhodnému podnikatelskému instinktu, ale díky vlivu a informacím, které má jako místostarosta. Do Krupky se vydal reportér Karel Vrána.

Autor reportáže: Karel Vrána


Ohrožení provozu středočeského hospice

Jediný středočeský hospic má na kahánku. Těžce nemocní sice našli v nově vybudované čerčanské vile důstojné útočiště, jenže novému vedení kraje se hospic nehodí do plánů. Nedostane tak finanční podporu, kterou slíbila předchozí garnitura. Je tu už v pořadí druhý příklad toho, jak se středočeská politika promítá do života lidí, kteří se nemohou bránit. Před měsícem jsme ukázali, jak hejtman David Rath zasáhl do chodu ústavů pro duševně hendikepované. Do hospice se vydal reportér David Vondráček.

Autor reportáže: David Vondráček


Stopáž37 minut
Rok výroby 2009
 P ST