Ostraha lodi našla v českém kamionu třináct uprchlíků. Asistovaná smrt po švýcarském způsobu. Olga Zubová a její přestup do třetího týmu.

Obsah dílu

Přehrát vše

Obvinění z převaděčství upchlíků

Karel Vojíř měl v Řecku naložit pomeranče a dovézt je do Česka. Rutinní záležitost. Cesta, jakých absolvoval desítky, možná stovky. Tahle se ale změnila v šerednou můru. Na lodi do Itálie se v jeho autě objevili uprchlíci, byl poslán zpátky do Řecka, obviněn z převaděčství a podle soudu měl strávit deset let za mřížemi. On tvrdí, že s uprchlíky nemá nic společného. Lze mu věřit? Jak se do jeho auta dostali? Je to vůbec možné? Po tom všem přímo v Řecku pátral reportér Richard Samko.

Autor reportáže: Richard Samko


Švýcarský byznys na smrt

Švýcarský spolek Dignitas má zvláštní předmět činnosti: pomáhá lidem spáchat sebevraždu. Švýcarské zákony jsou natolik liberální, že těchto služeb využívají nejen zájemci ze Švýcarska, ale i z ciziny. Stačí zaplatit desítky tisíc korun a čekat, kdy zřízenci naservírují klientovi smrtící koktejl. Říkají tomu asistovaná sebevražda a i tento byznys spadá pod pojem eutanazie. Jak to dopadne, pokud se zemřít u Dignitasu rozhodne mladý a zdravý muž, zkoušel Jakub Pokorný z Mladé fronty Dnes. Neuspěl, takže se můžete podívat na jeho reportáž.

Autor reportáže: Jakub Pokorný


Přestupy Olgy Zubové

Časy se mění. Kdyby byla Olga Zubová fotbalistkou, své fanoušky by asi nepotěšila. Během posledních pěti měsíců vystřídala dva různé dresy a ke klíčovému zápasu nakonec nastupuje za třetí tým, jehož barvy si neoblékne. Ale politika zas tak přísné fanoušky nemá. Poslankyně za Stranu Zelených, následně za Demokratickou stranu zelených, teď kandiduje za sociální demokraty. A jak říká, stále se stejným programem.Za Olgou Zubovou se vypravil reportér Filip Černý.

Autor reportáže: Filip Černý


Stopáž37 minut
Rok výroby 2009
 P ST