Jak dopadl soud s finančním poradcem, který balamutil klienty stavebního spoření? Byla smrt mladé ženy na rakovinu nevyhnutelná? Jaké jsou vzpomínky poslední české vlastenky žijící v polském Kladsku?

Obsah dílu

Přehrát vše

Soud s finančním poradcem stavebního spoření

Někdy se stane, že lidé z našich reportáží skončí u soudu. Jako finanční poradce pan Vostárek, o němž jsme točili před třemi lety. Tehdy jsme díky skryté kameře popsali a zdokumentovali praktiky, které používá při jednání s klienty. Stavební spořitelna, pro kterou pracoval, s ním po odvysílání reportáže okamžitě ukončila spolupráci a státní zástupce ho obžaloval z podvodu. Takže vlastně dobrá zpráva pro všechny podvedené? Ne tak docela. K soudu se vypravil reportér David Havlík.

Autor reportáže: David Havlík


Neúspěšný boj s rakovinou

Ve 23 letech zemřela na rakovinu. Možná zemřít nemusela. Gabriela Bačáková si před čtyřmi lety nechala odstranit mateřské znamínko. Až téměř dva roky poté vyšla najevo vážná chyba – lékařka v laboratoři nezjistila, že znamínko skrývalo zhoubný nádor. Znalci i policie říkají, že žena mohla zemřít i při včasné léčbě. Ale pozůstalí, kteří teď vychovávají jejího syna Jakuba, se s tím nechtějí smířit. Byla její smrt nevyhnutelná, po tom pátrala reportérka Silvie Kleková.

Autor reportáže: Silvie Kleková


Poslední česká vlastenka v polském Kladsku

V polském Kladsku žije jedna zapadlá česká vlastenka. Je už poslední, která zbyla z početné české menšiny na tomto pomezí. Jako jediná tak pamatuje dramatické dějiny, které se přes tuto oblast valily - od idylických předválečných časů přes období války až po poválečné etnické čistky. S ženou, která si přes všechna ta léta a změny státní příslušnosti uchovala zdravý nadhled a jadrnou češtinu, natáčel reportér David Vondráček.

Autor reportáže: David Vondráček


Stopáž37 minut
Rok výroby 2009
 P ST