Češi objevili způsob, jak zneužít nový zákon o osobním bankrotu. Zproštění viny v kauze Budišov, podle soudu si Řičář únos vymyslel. Kde vzal úředník ŘSD statisíce korun na oslavu narozenin?

Obsah dílu

Přehrát vše

Zneužívání zákona o osobním bankrotu

Osobní bankrot je hit posledních měsíců: je to možnost, jak přežít příliš vysoké osobní dluhy. Zákon je teprve chvíli v platnosti, ale čeští koumáci už vymysleli způsob, jak ho zneužít. V našem případě se tento užitečný zákon stal nástrojem, jak jeden zadlužený podnikatel připraví o peníze své věřitele. A co je nejhorší, pomáhá mu k tomu soud. Jak podnikatelé zneužívají nový zákon o osobním bankrotu, po tom pátrala reportérka Jana Neumannová.

Autor reportáže: Jana Neumannová


Rozsudek o únosu v kauze Budišov

Ve středu vynesl třebíčský soud rozsudek v kauze Budišov: pro bývalého šéfa úřadu vlády Zdeňka Doležela a úředníka Miloslava Řehulku to bylo vítězství. Podle soudu se nedopustili vydírání architekta Marka Řičáře, který je stále pod policejní ochranou. I kvůli tomu, že ho údajně kdosi unesl. Teď ale vyšlo najevo, že architekt si únos vymyslel a jeho hrdinská aureola se pomalu rozplývá. K soudu se vydala reportérka Markéta Dobiášová.

Autor reportáže: Markéta Dobiášová


Úředník s milionovou oslavou

Michal Hala je státní úředník, kterého veřejnost téměř nezná. Kariéra teprve třicetiletého sociálního demokrata vyvrcholila před dvěma lety, kdy z něj ministr dopravy Aleš Řebíček udělal druhého muže Ředitelství silnic a dálnic. Jenže nenápadný úředník na sebe neprozřetelně upozornil: velkolepou oslavou narozenin, jakou by mu mohli závidět i milionáři. Navíc jsme zjistili, že jeho drahého koníčka mu platila stavební firma, která získává veřejné zakázky. Kde vzal úředník tolik peněz, to zjišťoval reportér Filip Černý.

Autor reportáže: Filip Černý


Stopáž37 minut
Rok výroby 2009
 P ST