Vytlačení minoritních akcionářů z Františkových lázní pochybným znaleckým posudkem.
Manželé Baladovi bojují už sedmnáct let o dům se svazáky. Další záhadná soutěž společnosti Telefónica O2.

Obsah dílu

Přehrát vše

Františkovy lázně pod cenou

Už osm let dovolují české zákony velkým vlastníkům akciovek vytěsňovat minoritní akcionáře. Tedy přebírat jejich podíly ve společnostech. Známé jsou stovky případů po celé zemi, kdy se tak bez problémů stalo. My jsme narazili na jeden, konkrétně ve Františkových lázních, který už tak čistě nevypadá. Někdejším akcionářům tamních lázní i po letech vadí, kolik za své cenné papíry dostali. A mají čím argumentovat. Jak uvidíte v reportáži Tomáše Rákose, cena akcií byla vypočítána na základě velmi pochybného znaleckého posudku.

Autor reportáže: Tomáš Rákos


Postkomunistický boj o dům

Co svazáci vzali, demokrati nevydali. Tímto dvojverším by se dal zrýmovat sedmnáct let trvající boj manželů Baladových o dům, o který je za minulého režimu připravil Socialistický svaz mládeže. Přestože manželé našli zastání i u Ústavního soudu, obecné soudy rozhodují jednou tak, podruhé onak a názorem nejvyšší soudní instance se neřídí. Co to je za pořádek? Inu takový ten náš. Natáčel reportér David Macháček.

Autor reportáže: David Macháček


Další podivná soutěž společnosti Telefónica O2

Možná si vzpomenete na naši reportáž, která se týkala esemeskové soutěže o sto bavoráků. Vyvolala obrovský ohlas. Teď tady máme její pokračování. Opět esemesková soutěž, opět Telefónica O2 a opět zajímavé ceny – místo aut televize, počítače, telefony. A opět jeden vášnivý hráč, který se domníval, že může obehrát operátora. Nejdřív to tak vypadalo, jenže když začal vyhrávat až moc, pohádka rázem skončila. A jak vše dopadlo, po tom pátral reportér Lukáš Landa.

Autor reportáže: Lukáš Landa


Stopáž37 minut
Rok výroby 2009
 P ST