Politici z Černošic si zřídili utajenou firmu pro obchod s pozemky. Ivana Doubová, nenápadná žena s velkým vlivem v Karlových Varech. Falešná baronka von Kasson s pestrým trestním rejstříkem.

Obsah dílu

Přehrát vše

Utajená firma z Černošic

Už několikrát jsme ve svých reportážích narazili na tvrdý oříšek takzvaných anonymních akcií: jde o firmu, jejíž majitelé touží po utajení, a tak jejich jméno nefiguruje v žádných veřejných listinách. Tentokrát se nám oříšek - díky jedné zhrzené popelce - podařilo rozlousknout: a vyklubali se z něj tři lokální politici, z nichž jeden figuruje i v Poslanecké sněmovně. Zjistili jsme, že k utajování měli dobrý důvod: využít své funkce k soukromému byznysu. Do m Černošic se vydal reportér Janek Kroupa z MF Dnes.

Autor reportáže: Janek Kroupa


Nejmocnější žena Karlových Varů

Vedoucí stavebního úřadu v Karlových Varech je mnohými považována za nejmocnější ženu města. V Reportérech ČT už byla Ivana Doubová několikrát, když vysvětlovala nečinnost karlovarského úřadu k podivuhodným stavbám ruských občanů. V její poslední kauze se ukázalo, že jako úřednice rozhodovala o změně územního plánu k pozemkům, které vlastnila. Věc je venku už několik týdnů, ale vedení karlovarské radnice stále přemýšlí, jestli vůbec jde o střet zájmů. Pro vysvětlení si zajel reportér Filip Černý.

Autor reportáže: Filip Černý


Falešná baronka s trestním rejstříkem

Známe je spíše z divadla a filmu - podvodnické figurky, u jejichž zábavných kousků někdy zamrazí: Hejtman z Kopniku, Revizor, Přednosta stanice... Reportéru Davidu Vondráčkovi se ale podařilo v Karlovarském kraji odhalit takového mystifikátora v realitě. Baronka - podvodnice získala dokonce čestné občanství obce Valeč, kde ještě dodnes mnozí věří, že šlechtična je šlechetná a sežene pro vesnici dukáty z Bruselu.

Autor reportáže: David Vondráček


Stopáž37 minut
Rok výroby 2009
 P ST