Veřejná zakázka stavby sportovní arény ve Varech pod drobnohledem. Zraněná sestřička z nemocnice pátrá, co se jí stalo. Dráhy našly novou cestu pro pendolino, zachrání tak nádraží v Ústí nad Orlicí?

Veřejná zakázka sportovní haly v Karlových Varech

Na začátek trochu hokeje: karlovarská energie potřetí za sebou bojuje o extraligový titul. Nikdo asi nepochybuje, že špičkové mužstvo si zaslouží lepší halu, než tu, ve které hraje. Jenže její stavba je od první chvíle trochu nešťastný podnik. Losování o to, kdo novou arénu postaví, se zvrhlo ve frašku, která zlidověla víc než Fidlovačka. A teď je to přímo čítanková ukázka toho, jak se u nás dělají veřejné zakázky: jednoduše řečeno, za stejně peněz, méně muziky. Taková Fidlovačka bez zpěvu a tance, u které byla reportérka Rebeka Bartůňková.

Autor reportáže: Rebeka Bartůňková


Záhada z ostravské nemocnice

Nemocnice může být nebezpečná - dokonce i pro její personál. Následující příběh je ale opravdová detektivka. V ostravském špitále během směny přišla před dvěma lety pětatřicetiletá setřička k vážnému úrazu, kvůli kterému je dodnes na nemocenské. Jednoduše řečeno, objevila se jí díra v hlavě a nikdo neví, kde se tam vzala. Možná by si věděla rady slečna Marplová, naše policie však byla bezmocná. Sestřička tak marně čeká na vysvětlení: bez něj se jí díra v hlavě nikdy úplně nezacelí. Pátrajícím detektivem byla reportérka Aneta Vojtěchová.

Autor reportáže: Aneta Vojtěchová


Příběh nádraží v Ústí nad Orlicí

Loni na podzim to s nádražím v Ústí nad Orlicí vypadalo bledě. Malebná stanice měla ustoupit budovatelskému elánu nové doby - podobně jako kdysi Praha Těšnov: tentokrát měl dynamit uvolnit cestu pendolinu, které to tady nemůže řádně rozjet. My jsme o nádraží vysílali před půl rokem a od té doby se přece jen něco změnilo. Nový ministr si možná všiml, že pod petici na záchranu budovy se podepsalo dvacet tisíc lidí, nebo mu neuniklo, že je opravdu jedinečná. Příběh natáčel reportér David Macháček.

Autor reportáže: David Macháček


Stopáž37 minut
Rok výroby 2009
 P ST