Václav Exner chce do Evropského parlamentu, spolupráce s StB to vylučuje. Výpoveď entomologů Emila Kučery a Petra Šváchy ze zajetí v indickém kraji. Žokej Josef Váňa se loučil s Velkou pardubickou.

Obsah dílu

Přehrát vše

Do Evropském parlamentu bez registrace v STB

Jedny volby skončily, druhé jsou za dveřmi: v červnu příštího roku budeme podruhé volit poslance Evropského parlamentu. Už teď jsou někteří kandidáti známí. Například místopředseda KSČM Václav Exner. Jenže je tu jeden problém: záznam v registru svazků StB. U jeho voličů mu to asi neublíží, zvlášť když má jako pouhý důvěrník čisté lustrační osvědčení. Evropa ale takové detaily nerozlišuje a pro práci v mnoha výborech ho to přímo diskvalifikuje. Jak se Evropský parlament staví k historii politiků, natáčel reportér Jiří Frantisek Potužník.

Autor reportáže: Jiří Potužník


Čeští entomologé v zajetí indického kraje

To místo voní dálkami, to místo voní čajem. Darjeeling. Jenže dvěma českým entomologům ta vůně pěkně zhořkla. Emil Kučera a Petr Švácha jsou už čtyři měsíce v zajetí tohoto kraje. Za to, že prý v indickém národním parku sbírali brouky, šli nejprve na měsíc do vězení, a teď čekají na definitivní výrok justice v jednom ze zdejších hotelů. Jejich exkluzivní výpověď v severovýchodním cípu Indie natočili reportéři Hana Koubková a Lukáš Landa.

Autor reportáže: Lukáš Landa


Poslední jízda žokeje Josefa Váni

Každý velký závod by měl mít svůj velký příběh. Tím spíš Velká pardubická, náš nejprestižnějí dostihový závod. Tentokrát ho opravdu měl: s jezdeckou kariérou se v šestapadesáti letech loučil žokej Josef Váňa. A na startu s ním byl jeho nástupce, sedmnáctiletý syn Josef Váňa mladší. Jeho otec, který právě dnes slaví 56. narozeniny, se už za svého života stal dostihovou legendou. Pardubickou steeplchase jel dvaadvacetrák a pětkrát ji vyhrál. Všichni čekali, jak jejich měření sil dopadne. Do zákulisí Velké pardubické se můžete podívat s reportérem Davidem Macháčkem.

Autor reportáže: David Macháček


Stopáž37 minut
Rok výroby 2008
 P ST