Obyvatelé Klánovic protestují proti záměru postavit golfové hřiště na největším pražském lese. Hraběnka Alžběta Bathoryová vražedkyně nebo oběť intrik. Hledali jsme důkazy na Slovensku.

Obsah dílu

Přehrát vše

Boj o stromy

Greeny nebo stromy? Lidé z Klánovic protestují proti záměru postavit golfové hřiště v největším pražském lese. Společnost Forest Golf Resort Praha chce vybudovat jedno z dalších pražských golfových hřišť. Kvůli tomu ale musí vykácet plochu větší než 7 hektarů uprostřed největšího pražského lesa. Proti záměru se zdvihla vlna odporu, protože budoucím jamkám mají ustoupit stromy v přírodní rezervaci. Dlouho se zdálo, že nápad neprojde. Firma si totiž dělá nárok na státní pozemky. Teď to ale vypadá, že golf to má u rozhodujících činitelů dobré. Na kauzu se blíže podíval reportér Filip Černý.

Autor reportáže: Filip Černý


Pátrání po důkazech o hraběnce Bathoryové

Zapsala se do Guinessovy knihy rekordů jako největší vražednice všech dob a byla za ni celé roky považována. Hraběnka Alžběta Bathoryová alias Čachtická paní měla na svých panstvích po celém Uhersku umučit k smrti stovky mladých dívek. Jenže najednou se objevil celovečerní film režiséra Juraje Jakubiska, který říká, že je to jen mýtus a že neexistuje nic, co by vinu Alžběty Bathoryové dokazovalo. Proto jsem se vypravili na Slovensko do Čachtic a po důkazech jsme pátrali sami. Co jsme zjistili, to se dozvíte v reportáži Lukáše Landy a Zdeňka Lence.

Autoři reportáže: Lukáš Landa, Zdeněk Lenc


Stopáž37 minut
Rok výroby 2008
 P ST 4:3