38 minut

19. května 2008

Obsah dílu

Život českých dětí v Argentině — Neodhalené stránky atentátu na Heydricha — U nás jsou vaše peníze v bezpečí

Části dílu

01:18
Život českých dětí v Argentině
  Před dvěma lety vámi otřásla rvačka manželů o děti, u které jsme náhodou byli s kamerou. Ta rozpoutala debatu o vcelku rozšířeném fenoménu - únosu dětí jedním z rodičů. Tehdy šlo o šestiletou Sofii a devítiletého Lucase, pro kterého si na základě spoudního rozhodnutí přijel jejich argentinský otec. Od té doby jsou děti v Buenos Aires a jejich matka je viděla pouze dvakrát. Rodiče jsou už tři měsíce rozvedeni, ale soud zatím neurčil, komu z nich svěří děti. Jaké šance má matka, která žije v Roudnici nad Labem a do Argentiny se stěhovat nechce, na to se ptala reportérka Mercedes Wimmerová?
  09:12
  Neodhalené stránky atentátu na Heydricha
   Za týden uplyne 66 let od nejslavnějšího atentátu v naší historii, zabití německého protektora Reynharda Heydricha. Atentát má přitom dodneška své neodhalené stránky. Na jednu z nich narazil náš reportér Karel Vrána v Rokycanech. Místní protektorátní četník Jaroslav Nykodým se tu zapsal do historie zdánlivě nepatrným činem. Na začátku roku 1942 zařídil ošetření zraněného parašutisty Josefa Gabčíka. I díky tomu mohl o pár měsíců později se svým kolegou Janem Kubišem naplnit svou misi. Jaroslava Nykodýma zpovídal reportér Karel Vrána.
   18:04
   U nás jsou vaše peníze v bezpečí
    – tímto sloganem láká jedna z největších českých bank lidi, aby se stali jejími klienty a svěřili jí své peníze. Co když vás však okrade její zaměstnanec přímo v pokladně? Myslíte si, že se to nemůže stát? Klientovi Československé obchodní banky se to stalo. Dva pokladníci ho obrali o milion korun. Jak se k události postavila banka a jak si s kauzou poradila česká justice? To uvidíte v reportáži reportéra Dalibora Bártka.
    Přehrát celé video
    Stopáž38 minut
    Další díl
    26. května 2008

    Reportéři ČT na sociálních sítích

    Napište nám