Krádež identity – na ukradené doklady koupil les. Angola se i díky českým pracovníkům vzpamatovává z občanské války. Literární sedánky skupiny duševně nemocncých pomáhají před pádem do nicoty.

Obsah dílu

Přehrát vše

Ukradené doklady

Možná se vám to už taky stalo -ukradli vám peněženku i s doklady. Většinou si nálezce strčí peníze do kapsy a zbytek hodí do kanálu. Někdy ale vaše doklady mohou začít žít svým vlastním životem. Mohou třeba začít podnikat. Pak vám ani nepomůže, že jste krádež řádně nahlásili na policii. Říká se tomu krádež identity. O jeden takový případ se zajímala reportérka Markéta Dobiášová.

Autor reportáže: Markéta Dobiášová


Obnova města Kuito

Před osmi lety natáčeli naši reportéři v angolském městě Kuito. Ve válkou zmítaném městě jim před očima umírali lidi, kteří neměli co jíst. Když se tam koncem minulého roku vrátili, vypadlo všechno daleko lépe. Možná i díky českým pracovníkům, kteří tam učí lidi číst, psát a uživit se vlastníma rukama. Jak se žije místním lidem, natáčel reportér Tomáš Hodan.

Autor reportáže: Tomáš Hodan


Básně proti sebevraždě

Dědeček do polí šel, chtěl ulovit zajace. Místo něj však postřelil uprchlého zajatce. Tak básní Pavel Hlušička, známý pod uměleckým pseudonymem Mnoháček Zgublačenko. Jinak též autista, který se rozhodl proti své nemoci bojovat uměním. A básnickou terapii zkouší ordinovat i stejně postiženým. Skupina duševně nemocných ze Severních Čech organizuje umělecko literární sedánky, které jim pomáhají před pádem do nicoty. A jaké jsou výsledky, to zjišťoval reportér David Vondráček.

Autor reportáže: David Vondráček


Stopáž37 minut
Rok výroby 2008
 P ST 4:3