Kauzy, příběhy a rozhovory. Připravil Marek Wollner

Obsah dílu

Přehrát vše

Výročí maďarské revoluce

Dnes je to přesně padesát let ode dne, kdy v Maďarsku vypuklo povstání proti komunistickému režimu, řízenému z Moskvy. Našli jsme tři Čechy, které tato událost zastihla ve značně odlišné situaci. Milan Paumer sloužil v armádě americké, Ladislav Daněk v československé a Jiří Vokněr reprezentoval Československo v kanoistice. Pro každého z nich třiadvacátý říjen znamenal a dodnes znamená něco docela jiného. Natáčel Michal Plavec.

Autor reportáže: Michal Plavec


Výprodej majetku, který se nekonal

Praha 5 patří mezi ty pražské městské části, kde s drtivým náskokem zvítězila ODS. Ve třiačtyřicetičlenném zastupitelstvu bude mít pohodlnou většinu třiadvaceti míst a může tedy sama vládnout. Strana zde uspěla přesto, že její kandidátku vedl v komunálních volbách kontroverzní starosta Milan Jančík. Ten se těsně před volbami pokusil udělat několik zásadních rozhodnutí, od kterých pak velmi překotně a za dosti zvláštních okolností ustoupil. O co šlo? Ano, uhodli jste, o obecní majetek. Více už Karel Vrána.

Autor reportáže: Karel Vrána


Pokračování případu podnikatelů s rekordními daňovými úniky

Koncem září jsme přinesli reportáž o podezřelých obchodech skupiny podnikatelů z Plzeňska. Upozornili jsme na to, že způsobili státu škody přesahující půlmiliardy korun, a přesto nerušeně podnikají dál. Dnes už to není pravda. Policie podezřelé obchodníky s palivy zatkla. Zřejmě k tomu přispěla i naše reportáž. Kolega Dalibor Bártek ale přišel na to, že skupina toho má na svědomí zřejmě víc, než se zatím ví. K dosavadním rekordním daňovým únikům tak mohou přibýt škody za další stamiliony.

Autor reportáže: Dalibor Bártek


Stopáž28 minut
Rok výroby 2006
 P ST 4:3