Kauzy, příběhy a rozhovory. Připravil Marek Wollner

Obsah dílu

Přehrát vše

Kongo po volbách

V Kongu proběhly na přelomu července a srpna první volby po více jak 40 letech. Zemi velkou jako celá západní Evropa a nesmírně bohatou na nerostné suroviny mají nově zvolení politici postavit na nohy po desetiletích násilí a nestability. To ale vůbec nebude snadné. Podle nevládních organizací tady na podvýživu a běžně léčitelné nemoci umírá více než 1000 lidí denně. OSN zdejší humanitární krizi řadí mezi ty, které svět nejvíce přehlíží. Situaci v Kongu sledoval Josef Pazderka.

Autor reportáže: Josef Pazderka


Vzpoura v lázních

Lázně jsou místem klidu a odpočinku. Těžko si představit, že se v nich pacienti vzbouří a opustí léčbu předčasně. Přesně to se ale stalo ve Františkových lázních. Šestice nedospělých dívek si po sérii střetů se zaměstnanci léčebny vynutila předčasný odjezd. Jaké je k tomu vedly důvody? Hlavně nestandardní gynekologické prohlídky, při nichž musely být v ordinaci úplně nahé. Jak se chovají zaměstnanci léčeben ke svým pacientům, točila Lenka Tichá.

Autor reportáže: Lenka Tichá


Kam zmizel státní znak?

Žijeme v zemi, která ani za čtrnáct let existence nenašla svůj zkrácený název. A náš reportér David Macháček teď zjistil, že ztratila i svůj nejdůležitější symbol - státní znak. Tedy přesně řečeno jeho originál. Při vzniku nového státu jej namaloval heraldik Jiří Louda. Ručně malované návrhy ale zmizely a státní úředníci netuší ani kdy, ani kam.

Autor reportáže: David Macháček


Stopáž28 minut
Rok výroby 2006
 P ST 4:3