Kauzy, příběhy a rozhovory. Připravil Marek Wollner

Obsah dílu

Přehrát vše

Dovolená v Chorvatsku

Krušné chvíle prožívalo předminulý týden 159 českých turistů, kteří se vraceli z dovolené v Chorvatsku. Letounu ČSA totiž ihned po startu v Rijece vysadil jeden ze dvou motorů. Piloti se spolehli na ten druhý a nouzově přistáli na letišti v Pule. Manévr dopadl dobře a nikomu se nic nestalo. Na palubě bylo i dvaačtyřicet dětí. Některé z nich svým rodičům v Praze posílaly mobilem zprávy, že letadlu hoří motor. Jak prožívaly hororovou situaci děti a jak dospělí, zjišťovala Aneta Vojtěchová.

Autor reportáže: Aneta Vojtěchová


Pohodový CzechTek 2006

Letošní CzechTek proběhl v nebývale harmonickém duchu. Idylu v podstatě narušil jen pták chřástal polní, kterému podle záchranářů vadil hluk mechanické hudby více než lidem v okolí. Chřástal žije spolu s dalšími ohroženými druhy ve vojenském prostoru, který armáda pořadatelům pronajala. A už několik týdnů se proto spekuluje o tom, jestli účastníci technoparty ohrozí život opeřenců víc než hra na válku. Na vojenské cvičení a zároveň za chřástalem polním se proto do Doupovských hor vydala Lenka Králová

Autor reportáže: Lenka Králová


Volání na vlastní nebezpečí - linka 112

Pokud se ocitnete v ohrožení života, volejte linku 112. To doporučují státní úřady, které linku za stovky miliónů korun provozují. Ostatně je to nouzové číslo, které platí jednotně v celé Evropské unii. Jenže zdravotníci varují: pokud potřebujete rychlou lékařskou pomoc, raději sem nevolejte! A použijte číslo 155. Jak je to možné? Odpověď hledali Filip Černý a Karel Vrána.

Autoři reportáže: Filip Černý, Karel Vrána


Stopáž28 minut
Rok výroby 2006
 P ST 4:3