Kauzy, příběhy a rozhovory. Připravil Marek Wollner

Obsah dílu

Přehrát vše

Nenávist a sliby

Minulý týden vybralo ministerstvo zahraničí dvacet projektů, které mají pomoci běloruským disidentům. Vláda tak plní slib, který dala opozici Alexandra Lukašenka po zmanipulovaných prezidentských volbách. Ve výběrovém řízení uspěly především organizace, které chtějí umožnit běloruským studentům získat vzdělání na českých vysokých školách. Co pro mladé Bělorusy taková podpora znamená, na to se ptala Lenka Králová.

Autor reportáže: Lenka Králová


Bezdomovcem za dva milióny

Zaplatíte dva a půl miliónu korun za byt, a přesto se stanete bezdomovcem. Nejslavnější v tomto směru byla kauza H-systém, ale určitě není jediná. Podobný problém nedávno potkal zhruba dvě desítky rodin z Českých Budějovic. Ztráta celoživotních úspor tu dokonce jednu ženu dovedla k sebevraždě. Příběhy lidí, kteří přišli o svůj domov, zachytila Aneta Vojtěchová.

Autor reportáže: Aneta Vojtěchová


Kdo se bojí Milana Jančíka

Starosta Prahy 5, Milan Jančík , získal celostátní proslulost před 4 lety. Tehdy se svým autem najel na strážníka, který jej nechtěl pustit přes uzavřený most. Jančík z místa nehody ujel a o incidentu veřejně lhal. Od té doby byl středem pozornosti médií nesčetněkrát. Naposledy v minulých týden, když se pomocí mrtvých duší stal znovu horkým kandidátem ODS na starostu Prahy 5. Poodhalit více okolo osoby Milana Jančíka se pokusil Karel Vrána.

Autor reportáže: Karel Vrána


Stopáž28 minut
Rok výroby 2006
 P ST