Kauzy, příběhy a rozhovory. Připravil Marek Wollner

Obsah dílu

Přehrát vše

O poslanci Janu Žižkovi

Někdější šéf hasičů Jan Žižka nechal opravit chatu , barák i hasičárnu od jedné firmy. Střet zájmu v tom nevidí. Správa státních hmotných rezerv je jeden z nejdůležitějších úřadů v zemi. Do jeho čela vláda před dvěma lety jmenovala právě poslance ČSSD Jana Žižku. Do dvou let bude jeho úřad ještě důležitější: bude nakupovat veškerý materiál pro jednotlivá ministerstva. Reportér Karel vrána zjistil, že Jan Žižka má přitom pouze středoškolské vzdělání a co hůř, ve své minulosti otazníky, které nejsou pro výkon dané funkce tou nejlepší kompetencí.

Autor reportáže: Karel Vrána


Dům, který zastíní Vyšehrad

Na konci března jsme natáčeli u vyšehradské zdi. Roste tam bytový dům, který starobylé opevnění převýší o osm metrů. Z jednoho pohledu tak zcela zastíní národní kulturní památku. Jak je to možné? Podle ministerstva kultury bylo povolení vydáno nezákonně, na základě špatného rozhodnutí magistrátu. Nám se s kamerou podařilo přistihnout úředníky hned při třech jejich chybách. Reportér Michal Komárek se na názor zeptal i nejoblíbenější politika, ministra kultury Vítězslava Jandáka.

Autor reportáže: Michal Komárek


Kdo neskáče, není Japonec

Příběh rodiny, která kvůli hokeji opustila Japonsko a přestěhovala se do Prahy. Naši hokejisti získali na právě skončeném světovém šampionátu stříbrnou medaili. Udělali tím radost nejen deseti miliónům Čechů, ale taky pěti Japoncům. Rodinu Kiribuchi zbláznil český hokej před osmi lety v Naganu. A to dokonce natolik, že se kvůli němu odstěhovala z Japonska do Prahy. Jejich příběh zaznamenala reportérka Lenka Králová.

Autor reportáže: Lenka Králová


Stopáž28 minut
Rok výroby 2006
 P ST