Kauzy, příběhy a rozhovory. Připravil Marek Wollner

Obsah dílu

Přehrát vše

Cizincem ve své zemi

Bez valného vzpomínání proběhlo už třinácté výročí od rozpadu Československa. Pro několik tisíc českých důchodců má však toto výročí poněkud trpkou příchuť. Celý život sice odváděli daně do společné pokladny, jenže jejich firmy měly sídlo na Slovensku a tak dnes dostávají důchod slovenský. Tedy důchod zhruba o čtvrtinu nižší než je ten český. Ústavní soud už třikrát rozhodl, že mají nárok na takzvaný vyrovnávací přídavek. A jak příslušné úřady tyto nálezy ignorují, natáčela Andrea Máslová.

Autor reportáže: Andrea Máslová


Rodáci z Českého Těšína

Žádné jiné srovnatelně malé město se nemůže pochlubit hned dvěma politiky, kteří by budili zájem celostátních médií. Nejdřív to byl místostarosta Marian Kuš, kterého v poslední době zastínil starosta Jindřich Sznapka. Řeč je o Českém Těšíně. Oba muži na radnici však nejsou ani tak chloubou jako spíš ostudou města. Lustrační skandál jednoho vystřídala úplatkářská aféra druhého. Jaké skandály se odehrávají na radnici Českého Těšína pro Vás natáčela Silvie Kleková a Josef Vaculík.

Autoři reportáže: Josef Vaculík, Silvie Kleková


Hákový kříž a rudá hvězda

V říjnu minulého roku se pokusila skupina umělců otestovat, jak veřejnost vnímá symboly komunismu a nacismu. Jejich obrazy s motivem srpu a kladiva a hákového kříže skutečně zabraly, zabavila je policie. Pokud vás zajímá, jak to s umělci dopadlo, podívejte se na reportáž Lenky Králové.

Autor reportáže: Lenka Králová


Stopáž28 minut
Rok výroby 2006
 P ST 4:3