37 minut

24. říjen 2005

Obsah dílu

Vyznavači Adolfa Hitlera. — Kauza Babice — Případ Saddáma Husajna

Části dílu

00:55
Vyznavači Adolfa Hitlera.
  Když vydáte Hitlerův Mein Kampf, dostanete se před soud. Ale když se veřejně vyznáváte z obdivu k Adolfu Hitlerovi, vyzýváte k rasové válce, rozšiřujete návody na výrobu bomb a hajlujete, nic se vám nestane. To vše totiž bez problémů dělá organizace Combat 18, která před nedávnem organizovala největší koncert neonacistů u nás. Dokonce i tento koncert v jihočeských Křtěticích by proběhl bez jakýchkoliv důsledků, kdyby právě naše záběry policii neusvědčily z neschopnosti. Ačkoliv ministr vnitra novináře vyzývá, aby nechali policii klid na práci, takový luxus si opravdu dovolit nemůžeme. Přesvědčí vás o tom reportáž Lukáše Landy.
  15:46
  Kauza Babice
   Vysoký komunistický funkcionář KSČ z padesátých let se těší na omluvu od evangelického duchovního, který ho obvinil z rozpoutání justičního honu na čarodějnice. Jde o slavnou babickou kauzu, za kterou udělil komunistický soud jedenáct rozsudků smrti. Omluvu faráři nařídil soudce krajského brněnského soudu zhruba před měsícem. Tehdejší tajemník KSČ Miroslav Holzbauer má podle svých slov čisté svědomí. Má ale opravdu čisté i ruce? Podívejte se na reportáž Tomáše Šponara.
   26:59
   Případ Saddáma Husajna
    Minulou středu začal dlouho očekávaný proces s nejslavnějším vězněm světa Saddámem Husajnem. Jedním z bodů obžaloby je Saddámova odpovědnost za masakr více než 140 lidí ve městě Dudžail. Irácký prezident jej měl nařídit svým jednotkám poté, co se mu podařilo uniknout pokusu o atentát. My jsme pro vás získali zcela unikátní reportáž. Díky dosud nepublikovaným záběrům ze soukromých archivů Saddáma Husajna si můžete udělat obrázek o tom, jak se to všechno ve městě Dudžail v roce 1982 seběhlo.
    Přehrát celé video
    Stopáž37 minut
    Další díl
    31. říjen 2005

    Reportéři ČT na sociálních sítích

    Napište nám