37 minut

25. duben 2005

Obsah dílu

Sjezd komunistů v Praze — URNA — Dvojí osvědčení

Části dílu

00:55
Sjezd komunistů v Praze
  Komunisté všech zemí se o víkendu spojili v Praze. Na své dvoudenní konference řešili otázku, jak zařídit, aby Evropu znovu obcházelo strašidlo komunismu. Představitelé těch nejotrlejších režimů v čele se Severní Koreou, Kubou a Čínou o tom diskutovali dokonce s finančním přispěním Evropské unie. O tom, jak jejich setkání vypadalo, natáčel Martin Erva.
  26:58
  URNA
   Zhruba před třemi lety se v Útvaru rychlého nasazení objevil zárodek konfliktu mezi vedením a výkonnými policisty. Podle nich se vedení Urny zaštítilo předchozími úspěchy útvaru a ustrnulo ve vývoji. Velící důstojníky víc než nové trendy v boji proti terorismu zajímá, jak si udržet funkce a upevnit osobní moc. Profesionalita útvaru klesá a řadové policisty to děsí. Natolik, že porušili princip utajení a poskytli nám rozhovor. Reportáž pro vás připravila Lenka Králová.
   26:58
   Dvojí osvědčení
    Marian Kuš je člen ústředního výkonného výboru ČSSD a místostarosta Českého Těšína. A zároveň má záznam jako ideový spolupracovník rozvědky StB. Taková věc ale mohla jeho kariéru zhatit, protože sociální demokracie požaduje po svých kandidátech negativní lustrační osvědčení. Marian Kuš kupodivu takové předložil, a to i přesto, že ministerstvo vnitra mu vydalo osvědčení pozitivní. Když to prasklo, policisté ho obvinili z padělání a pozměňování veřejné listiny. Státní zástupce ale obvinění zrušil. Policisté ale přesto případ šetří dál. Více už v reportáži Silvie Klekové.
    Přehrát celé video
    Stopáž37 minut
    Další díl
    2. květen 2005

    Reportéři ČT na sociálních sítích

    Napište nám