Filmová, televizní a symfonická tvorba v podání M. Dominikusové, V. Hofbauera, A. Martynové, O. Sergeeva, Smíšeného pěveckého sboru Pražské konzervatoře, sboru Punkt a Symfonického orchestru Pražské konzervatoře, řízeného M. Němcovou.

Vadim Petrov (*24. 5. 1932 – †7. 12. 2020) patřil k našim neznámějším a nejpopulárnějším skladatelům filmové, televizní a symfonické tvorby. Napsal hudbu k dvěma stům čtyřiceti čtyřem televizním inscenacím a sto sedmdesáti třem filmům. 7. prosince 2015 se ve Smetanově síni Obecního domu v Praze konal koncert, který zaznamenal ty nejznámější melodie z autorova díla, kde přirozeně nemohla chybět třeba známá Krkonošská pohádka či Píseň pro Janu Eyrovou. Koncert doprovodil svým komentářem samotný skladatel. Dnes uvádíme záznam koncertu u příležitosti smutné události jeho úmrtí.

Skladatel s ruskými kořeny a českou melodikou napsal hudbu k stovkám televizních pořadů a seriálů, z těch nejznámějších jmenujme Bez ženské a bez tabáku, Jana Eyrová, Přátelé Zeleného údolí, k Večerníčkům O krtkovi, O vodníku Česílkovi, Krkonošské pohádky, svou hudbou doprovodil desítky televizních pohádek: Není houba jako houba, O labuti, Jak vyléčit ježibabu, Lolinka a knírač, Poutníci, Smůla, O dobré a zlé vodě, Dick Whittington, Princezna Slonbidlo, O chytré princezna, Čertův švagr, O hloupé havířce, O ptáku Ohniváku a další, dramatické pořady V zámku a podzámčí, Hodina klavíru, Jehla a další.

Napište nám