Cirkus Rwanda

Dokument Michala Vargy o unikátní spolupráci pražského cirkusového ansámblu La Putyka a rwandského souboru Future Vision Acrobat, který jeho zakladatel Eliseé vytvořil z převážně z osiřelých dětí. Co se stane, když Evropa potká Afriku na jevišti nového cirkusu?

Principál souboru La Putyka se rozhodl, že vyhoví zájmu rwandského akrobatického souboru a společně s jeho členy vytvoří jedinečné představení, které Rwanďanům umožní být konkurenceschopní nejen v jejich domovině, ale i na evropském poli moderního cirkusu.

Eliseé jako dítě přežil rwandskou genocidu. Dnes ve své zemi, jejíž rozpočet ze 40% závisí na mezinárodní pomoci, vede akrobatickou skupinu složenou z osiřelých dětí. Eliseé věří, že děti ulice najdou v činnosti souboru smysl života a na chvíli budou šťastné. Většina Rwanďanů žije v představě, že všichni Evropané jsou pohádkově bohatí. Mnoho Evropanů má zase dojem, že Afričanům je třeba ve všem pomáhat. Co se stane, když se tyto dva odlišné světy propojí při tvorbě společného představení? Kdo komu vlastně víc prospěje?

Debata o filmu Cirkus Rwanda na MFF KV 2018

Hosté: režisér Michal Varga; producent Marek Novák; rwandští akrobati- Elisé Niyonsenga a Anaclet Nsabimana; kreativní producentka ČT Alena Müllerová » Více

Stopáž75 minut
Rok výroby 2018
 P
ŽánrDokument

Všechny koprodukční filmy České televize