Kamu představuje svůj pořad

Kamu představuje svůj pořad

Na co se můžeme těšit?

Vařila v Austrálii, Novém Zélandě nebo v Anglii u jednoho z nejznámějších šéfkuchařů. Nejvíce je pyšná na počet razítek v pase. Tentokrát uznávaná kuchařka a food bloggerka Kamila Rundusová alias Kamu s diváky procestuje centrální Vietnam.

Nová šestidílná cestovatelská cooking show nezůstane pouze u vaření. Skrze gastronomii, trhy, pouliční stánky nebo rodiny a jejich kuchyně Kamu divákům představí zdejší tradice, chutě ale i charakter Vietnamců. Kulturu vietnamské komunity u nás přiblíží po svém návratu do Česka. Navštíví místní rodiny a restaurace a v našich podmínkách uvaří tradiční vietnamské pokrmy. „Poznávání cizích kultur skrze jídlo a gastronomii je rozhodně tou nejzajímavější cestou. Když jsem poprvé viděla všechny díly, přepadla mě okamžitě touha odjet do Vietnamu nebo si alespoň doma připravit polévku Bun Bo Hue nebo Kao Lao, vietnamskou bagetu, tapiokové knedlíčky se sladkou náplní nebo cokoliv dalšího z exotických lahůdek podle návodu Kamily a jejich vietnamských přátel. A myslím, že podobně na tom budou i diváci. Takže dobrou chuť,“ vzkazuje kreativní producentka Alena Müllerová, v jejíž skupině pořad vznikl.

KAMU ve Vietnamu Cooking show Kamu ve Vetnamu vznikla ve spolupráci s Lip Production. „Kamu jsem poznala skrze naší společnou dobrou kamarádku a padly jsme si ihned do oka. Fascinovala mě její energie, se kterou se pouštěla téměř do všeho a zároveň jsem ráda experimentovala s recepty, které uveřejňovala na své tenkrát nově založené facebookové stránce Kamu's Mise en Place. Také spolu sdílíme vášeň pro cestování, takže zahájení spolupráce na společném projektu, jako je Kamu ve Vietnamu, bylo jen otázkou času. Kamila je opravdový a svědomitý profesionál plný nápadů, zároveň je někdy potřeba větší trpělivosti, aby se veškerou tu energii podařilo nasměrovat správným směrem, ale už teď se těším na naší další spolupráci,“ říká o spolupráci Alžběta Janačková, výkonná producentka za Lip production.

KAMU ve Vietnamu Do Vietnamu s Kamilou odcestoval i režisér Radek Karko. „Natáčení s Kamu bylo skvělé. Je velmi přátelská a má kolem sebe velmi pozitivní vibrace. Takže všude tam, kam jsme přijeli, jsme byli jako doma a všichni nás krásně přijali. Je sice ženská, ale srdcem punkáč, což zaručilo skvělého parťáka na cestování a díky tomu jsme ani jednou neměli žádný problém ve stylu ‚tady je špína, nebo potřebuju nutně sprchu jinak dál nejedu‘. Vietnam je krásná země plná barev a chutí. Díky filmování tam jsem více poznal jejich kulturu a doufám, že ji divákům přiblížíme právě tímto pořadem,“ přibližuje výlet Radek Karko.