Velká výpravná pohádka o zkoušené lásce, záhadě medailonů, tajemné princezně a dvou čtverácích, kteří hodně pomohou i popletou (2005). Hrají: V. Javorský, O. Jirák, J. Prachař, K. Janáčková, R. Holub, O. Pavelka, J. Krausová, P. Kostka, F. Derfler a další. Scénář R. Ludva. Kamera P. Hoznauer. Režie P. Jandourek

Pořad bylo možné přehrát do 22. 1. 2021
Video není k dispozici

Velká láska, pro kterou stojí za to splnit i tři nejtěžší úkoly

Vládce Království potoků (Ondřej Pavelka) se ve zralém věku hodlá oženit. Rozhoduje se mezi dvěma panovnicemi sousedních království a jak to bývá, netuší v tu chvíli, že jeho volba nadlouho předznamená budoucí děj. Narodí se mu syn (Jakub Prachař), který se později, už jako mladý muž, vydá na cestu za láskou. Nebyla by to ovšem pohádka, kdyby se o vše nemusel zasloužit a kdyby v tom všem, co prožije, nebylo nějaké osudové předurčení. Do děje podstatně zasahují patroni království Potok (Ota Jirák) a Potůček (Vladimír Javorský), kteří doprovázejí prince, radí mu a pomáhají. Někdy ale také věci spíš komplikují. Krásná a osudová je královna (Jana Krausová), půvabná a v žádném případě ne hloupá je princezna Anna (Kristýna Janáčková). A vtipným glosátorem a královým společníkem je šašek Rolnička (Radek Holub).

Těšte se na dobové kostýmy, atraktivní prostředí, přírodní romantiku a davové scény. Nechybí samozřejmě ani velká láska, pro kterou musí hlavní hrdina splnit tři velmi těžké úkoly. To vše nabízí pohádka Království potokův režii Pavla Jandourka.

Pohádka se natáčela na Luhačovicku, Uherskobrodsku, v Lednicko-valtickém areálu, na zámku Lysice a na hradě Bouzov.

Království potoků vyhrálo cenu dětské poroty

Na 37. dětském filmovém a televizním festivalu Oty Hofmana v Ostrově nad Ohří 2005 udělila dětská porota v kategorii do 12 let cenu Křišťálový šaton pohádce Království potoků, kterou natočilo Televizní studio Ostrava. Ocenění převzal představitel jedné z hlavních rolí a rodák z Ostrova nad Ohří Ondřej Pavelka.

Stopáž78 minut
Rok výroby 2005
 ST AD