Reportáže v regionech
Bílé Karpaty
Na pomezí Moravy a Slovenska jsme narazili na louky. Ale ne tak ledajaké. Rostou na nich krásné květiny – jeden by myslel, že se s nimi můžeme setkat jen v tropických krajích, ale omyl – orchidejím se daří právě tady, a to možná i proto, že se zde údajně čas od času dávají podzemní masy půdy do pohybu a to orchidejím svědčí.


Bílé Karpaty
Velká
Postava spisovatele Jana Karafiáta je mimo jiné spjata i s Valašskem. V obci Velká působil totiž jako farář a právě tady vyšlo jeho vlastním přičiněním dílo, které ho proslavilo – Broučci. Spolu s vámi se projdeme po naučné stezce nesoucí jeho jméno a navštívíme unikátní kostel, kostel toleranční. A o tom, proč právě toleranční, bude první reportáž.


Velká
Psí spřežení
Ve čtvrtém povídání si přijdou na své majitelé čtyřnohých přátel. Řeč bude totiž o psech. Za těmi jsme se rozjeli do Uherského Brodu. Nepřivítali nás však jen tak nějací voříšci. Blek, Fin, Bery a Kim totiž tvoří sehranou skvadru huskyů. Tahle smečka patří mašerům Dědákovým. A kdože jsou to ti mašerové? Říká se tak těm, kteří dokážou takové psí spřežení zvládnout a závodit s ním. Pojďme se tedy podívat, jak vypadá život těhle lidí milujících své psy.


Psí spřežení
Valašské Klobouky
Pak se podíváme na Valašsko. Musíme vám říct, proč se Valašské Klobouky jmenují právě takhle, prozradíme něco z jeho historie a pak vám představíme staré řemeslo tamního kraje – soukenictví. A aby toho nebylo málo, řeč bude i o katovi.


Valašské Klobouky
Zubří
Řekne-li se Zubří, pak se mnohým z Vás možná vybaví zuberská krajka. A je to tak. V malé obci na Valašsku má ruční vyšívání tradici dlouhou více jak 150 let. Proniknout do tajů vytahovaných sítek a celé škály vyšívaných zoubků, lístků a květů se tu i dnes učí desítky žen.

