Soutěž

Soutěžte s Toulavou kamerou a vyhrajte dvě knihy nebo balíček se sportovní taškou, osuškou, sadou na badminton, termoskou, hracími kartami a plyšovou sovičkou.

Soutěžní otázka z 31. května

Tentokrát se naše soutěžní otázka týká jednoho loretánského areálu. Vybudován byl v druhé polovině 17. století jezuity, a to v místech, kde předtím stával pozdně gotický kostel. Zároveň s ním tam vyrostla křížová cesta, která k němu vedla z blízkého města. Místo obvyklých 14 zastavení jich ovšem měla 29. Po druhé světové válce komplex osiřel a chátral, ale po roce 89 se dočkal obnovy a dnes je opět častým cílem poutníků. Už víte, zda ho najdete:

  • A) v Rumburku
  • B) ve Starém Hrozňatově
  • C) ve Fulneku

Čas na odpověď máte do čtvrtka do 14:00. Odpovědi můžete posílat pouze SMS zprávou ve formátu: KAMERA mezera AneboBneboC na telefonní čislo 900 11.

Cena SMS dle tarifu operátora. Technicky zajišťuje ATS Praha, www.atspraha.cz.

pravidla soutěže

Přehrát video

Soutěž

Soutěž

Výherci minulých soutěží

Soutěžní otázka z 24. května

Minule nás zajímalo jméno vesnice, v níž můžeme obdivovat takzvané chebské hrázdění. Tento typ konstrukce sem pronikal z blízkého Bavorska od 16. století a je typickým prvkem zdejší architektury. Sama vesnička byla založena v počátku 14. století. Nalezneme zde skanzen, uchovávající překrásné hrázděné a v pestrých barvách vyvedené domy. Obec je od roku 1995 vesnickou památkovou rezervací. Poznali jste? Správně bylo C) Doubrava.

Výhercem se stal Miloslav Kulhavý, Pardubice. Gratulujeme!

Soutěžní otázka ze 17. května

Minule se naše otázka týkala jedné čtvrti tvořené zhruba 130 prvorepublikovými domky s minidvorečky, zákoutími a úzkými uličkami. Vyrostla na místě, kde se dřív těžil štěrk. Bývala dělnickou kolonií a v sedmdesátých letech se ale stala oblíbenou lokalitou umělců a bohémů. Místní ji považují za jednu z nejmalebnějších částí města. A my jsme chtěli vědět, kterého. Správná odpověď byla A) Brno.

Výherkyní se stala Marie Odehnalová, Blansko. Gratulujeme!