Soutěž

Soutěžte s Toulavou kamerou a vyhrajte dvě knihy nebo balíček se sportovní taškou, osuškou, sadou na badminton, termoskou, hracími kartami a plyšovou sovičkou.

Soutěžní otázka ze 17. února

Dominantou hlavního plzeňského náměstí i celé západočeské metropole je překrásná gotická katedrála svatého Bartoloměje. Původní kostel je prvně zmiňován v roce 1307. Svatostánek je z daleka viditelný a nabízí daleké výhledy. Většina návštěvníků západočeské metropole si nenechá ujít možnost vystoupat na věž a rozhlédnout se kolem. Bodejť by ne, však jde o nejvyšší věž svého druhu u nás. Než položím otázku, která vás asi nepřekvapí, tak ještě musím zmínit jednu věc. A sice andílka na mříži v jižní stěně katedrály. Říká se, že přináší štěstí. A tak není divu, že na něm spočinuly dlaně snad každého, kdo jde kolem. A teď už ona otázka. Jak je zhruba vysoká věž katedrály? Tady jsou možnosti:

  • A) 82 m
  • B) 92 m
  • C) 102 m

Čas na odpověď máte do čtvrtka do 14:00. Odpovědi můžete posílat pouze SMS zprávou ve formátu: KAMERA mezera AneboBneboC na telefonní čislo 900 11.

Cena SMS dle tarifu operátora. Technicky zajišťuje ATS Praha, www.atspraha.cz.

pravidla soutěže

Přehrát video

Soutěž

Soutěž

Výherci minulých soutěží

Soutěžní otázka z 10. února

Minule byl naším cílem jeden z nejrozsáhlejších hradních komplexů na východě Čech. Vyrostl ve 13. století a do historie se zapsal i jako sídlo loupeživého rytíře Mikuláše. Dokonce sám Karel IV. podnikl proti němu dvě trestné výpravy. Svého času patřil i jistému Janu Antonínovi Harbuvalovi Šamaré. Toho ovšem zajímal hlavně poklad, který měl na hradě zakopat už zmiňovaný Mikuláš. Při jeho hledání areál pořádně rozkopal a poničil. Šlo o hrad Potštejn, což byla správná odpověď.

Výherkyní se stala Helena Hrubá, Libina. Gratulujeme!

Soutěžní otázka z 3. února

Minule byla naším cílem samota Planiště, která už bezmála půl století patří mistrům černého řemesla v umělecké lesní kovárně. Na jejím místě stála v 70. letech minulého století opuštěná stodola. Stačila vůle a snaha zakladatele kovárny, který mimochodem stál i u zrodu mezinárodního kovářského sympozia Hefaiston na hradě Helfštýn. Ptali jsme se na jméno tohoto muže. Správná odpověď byla C) Alfred Habermann.

Výhercem se stal Karel Henč, Brno. Gratulujeme!