Soutěž

Soutěžte s Toulavou kamerou a vyhrajte dvě knihy nebo balíček se sportovní taškou, osuškou, sadou na badminton, termoskou, hracími kartami a plyšovou sovičkou.

Soutěžní otázka ze 14. dubna

Tentokrát se ptáme na jeden kostel, který je v mnoha ohledech mimořádný. Najdeme jej na jihu Moravy v obci, v níž žije pár set obyvatel. A byli to právě místní, kteří u zrodu kostela stáli. Nikoliv někdy ve středověku či před několika staletími, ale v podstatě nedávno. Stavební povolení bylo získáno díky relativnímu uvolnění v roce 1968. A na jaře následujícího roku už byly vyhloubeny základy. Kostel či kaple nemá věž, jen vysoký a nepřehlédnutelný kříž. A velmi neobvyklé je také architektonické pojetí svatyně, dokončené v roce 1971. O kterou obec jde?

  • A) Adamov
  • B) Senetářov
  • C) Drahany

Čas na odpověď máte do čtvrtka do 14:00. Odpovědi můžete posílat pouze SMS zprávou ve formátu: KAMERA mezera AneboBneboC na telefonní čislo 900 11.

Cena SMS dle tarifu operátora. Technicky zajišťuje ATS Praha, www.atspraha.cz.

pravidla soutěže

Přehrát video

Soutěž

Soutěž

Výherci minulých soutěží

Soutěžní otázka ze 7. dubna

Minule jsme se prošli městečkem, k jehož nejstarším památkám patří gotická zvonice. Je pozůstatkem původního kostela sv. Filipa. Minout nemůžeme ani historickou radnici, pod níž se ukrývá rozsáhlý systém sklepení. Jeho část je přístupná turistům, kteří si tam můžou připomenout. Šlo o Židlochovice, což byla naše správná odpověď.

Výhercem se stal Jaromír Petlach, Cetkovice. Gratulujeme!

Soutěžní otázka z 31. března

Minule jsme se vás ptali na radniční budovu jednoho středočeského královského města, založeného patrně Přemyslem Otakarem II. na místě staršího osídlení. Prvně je zmiňováno v září 1261. Mnozí radnici v tomto městě označují jako jednu z nejkrásnějších u nás. Díky hospodářskému rozmachu města rozhodli radní na sklonku 19. století o nákladné přestavbě a rozšíření svého sídla podle plánu architekta Jana Vejrycha. Průčelí je zdobeno výjevy z historie města. Vidíme na nich právě Přemysla Otakara II. i krále a císaře Karla IV. Tuto radnici najdeme v Kolíně, což byla naše správná odpověď.

Výhercem se stal Otakar Klíma, Vysoké Mýto. Gratulujeme!