Soutěž

Soutěžte s Toulavou kamerou a vyhrajte dvě knihy nebo balíček se sportovní taškou, osuškou, sadou na badminton, termoskou, hracími kartami a plyšovou sovičkou.

Soutěžní otázka z 2. května 2021

Budova, na kterou se ptáme, je nazývána perlou české secese. Vyrostla na počátku dvacátého století podle plánů architekta Jana Kotěry, který se podílel taky na vybavení interiérů. Stala se symbolem vlasteneckého cítění obyvatel města i naší státnosti. Proto byla za druhé světové války trnem v oku Němcům, kteří ji nechali přestavět. Už víte, kde tento skvost najdete?

  • A) Prostějov
  • B) Brno
  • C) Plzeň

Čas na odpověď máte do čtvrtka do 14:00. Odpovědi můžete posílat pouze SMS zprávou ve formátu: KAMERA mezera AneboBneboC na telefonní čislo 900 11.

Cena SMS dle tarifu operátora. Technicky zajišťuje ATS Praha, www.atspraha.cz.

pravidla soutěže

Přehrát video

Soutěž

Soutěž

Výherci minulých soutěží

Soutěžní otázka z 25. dubna 2021

Minule nás zajímalo sídlo, které je prvně zmiňováno roku 1068 v Kosmově kronice v souvislosti s pomezním hradištěm. Zhruba v polovině 14. století tam vyrostl gotický hrad, ani ne o sto let později byl ale pobořen. Na sklonku století 16. zdejší panství koupil rytířský rod Trčků z Lípy, kteří tu vybudovali skvostný renesanční zámek. V roce 1636 získali panství Colloredové. Hospodařili zde do nacistické okupace. Šlo o Opočno, což byla správná odpověď.

Výhercem se stal Josef Kýzl, Novosedlice. Gratulujeme!

Soutěžní otázka z 18. dubna 2021

Minulá otázka se týkala stavby dominující Václavskému náměstí. Tedy Národního muzea. Bylo splněným snem mnoha vlastenců, a i když jako instituce vzniklo už v roce 1818, své reprezentativní budovy pro umístění vzácných sbírek se dočkalo o hodně let později. Víte, kdy to bylo? Správná odpověď byla A) v roce 1891.

Výherkyní se stala Štěpánka Fišerová, Strakonice. Gratulujeme!