Soutěž

Soutěžte s Toulavou kamerou a vyhrajte dvě knihy nebo balíček se sportovní taškou, osuškou, sadou na badminton, termoskou, hracími kartami a plyšovou sovičkou.

Soutěžní otázka z 21. října 2018

Tentokrát se projdeme zahradami, které patří k největším takzvaného hradního typu u nás. Založeny byly už v roce 1624 na přání kardinála Františka knížete Dietrichsteina, biskupa olomouckého. Vybudovat je nechal u někdejší středověké pevnosti, kterou se rozhodl proměnit v reprezentativní rezidenci. V současné době se jimi vine naučná stezka, po níž dojdete třeba k baroknímu bludišti. Už víte, kam jsme vás zavedli?

  • A) Valtice
  • B) Mikulov
  • C) Kroměříž

Na vítěze čeká, kromě našich tradičních cen, i jedna speciální. Dárek od České mincovny z Jablonce nad Nisou. Jubilejní sběratelské balení dvou sad oběžných mincí vydané národními bankami Česka a Slovenska u příležitosti stého výročí vzniku republiky.

Čas na odpověď máte do čtvrtka do 14:00. Odpovědi můžete posílat pouze SMS zprávou ve formátu: KAMERA mezera AneboBneboC na telefonní čislo 900 11.

Cena SMS dle tarifu operátora. Technicky zajišťuje ATS Praha, www.atspraha.cz.

pravidla soutěže

Přehrát video

Soutěž

Soutěž

Výherci minulých soutěží

Soutěžní otázka z 14. října

Minule jsme se ptali na šumavská blata, která se tvořila v době poledové nějakých 10 tisíc let. Ovšem stačilo pár desítek let a tato oblast byla lidskou činností výrazně poznamenána. Od 70. let se tu ve velkém těžila rašelina, oblast byla odvodňována, což kriticky ohrozilo zdejší vodní režim. Posledních cirka 20 let ale udělali spoustu práce s cílem zadržet a vrátit sem vodu. Vede tudy stezka, jejíž součástí je také vyhlídková věž. Správná odpověď bylo C) Soumarské rašeliniště.

Výherkyní se stala Jarmila Hertlová, Horní Těšice. Gratulujeme!

Soutěžní otázka z 7. října

Naše minulá se týkala města, jehož dominantou je kostel nesoucí jméno Tomáše Becketa. Pyšní se 72 metrů vysokou věží, která ale v minulosti sloužila jako hláska. Zdejšími pány byli olomoučtí biskupové. Za husitských válek a později i za té třicetileté bylo město výrazně poničeno, ale i kvůli své strategické poloze se vždy dočkalo obnovy. Šlo o Mohelnici, což byla správná odpověď.

Výherkyní se stala Pavla Dřímalová, Tovačov. Gratulujeme!