Reportáže v regionech

Vyhledávat podle textu »

Český Krumlov

Český Krumlov Skončíme na jihu Čech ve městě, jež bývá označováno jako renesanční perla, která má své historické kořeny už v dobách středověkých. Český Krumlov, hlavně jeho centrum, si dodnes zachoval svůj původní architektonický ráz. Od dob Viléma z Rožmberka, který posiloval význam jihočeského panství, se rekonstruují měšťanské domy a zakládány jsou i rybníky. Dominanta města – českokrumlovský hrad – dostal svou renesanční podobu díky Janu Kristianu z Eggenberku, dnes k němu patří 41 budov a nejnavštěvovanější stavbou města.

MapaČeský Krumlov
videoČeský Krumlov
...
video video

Český Krumlov

Krajinné území Netolicka

Krajinné území Netolicka Poté se přesuneme na Netolicko do chráněné krajinné památkové rezervace Libějovicko-Lomecko. Hledáček naší kamery právě tady objevil buquoyský zámek se vzácným stromořadím, na jehož konci se objeví kostelík – místní i poutníci mu neřeknou jinak než Lomeček a za jeho postavení vděčíme velmi silné bouři. Ta totiž zastihla na cestách Karla Filipa Buquoyho... a jak to bylo dál, o tom bude čtvrtá reportáž.

MapaKrajinné území Netolicka
videoKrajinné území Netolicka
...
video video

Krajinné území Netolicka

Muzeum betlémů

Muzeum betlémů V Zábrdí na Prachaticku jsme navštívili pani Vizinovou. Už téměř dvacet let sbírá papírové betlémy a na půdě svého domu si dokonce kvůli nim zřídila i takové muzeum. V něm napočítáte téměř šest stovek betlémů z celého světa. Mimo to se tato vášnivá sběratelka věnuje i podmalbě s lidovou a náboženskou tematikou.

MapaMuzeum betlémů
videoMuzeum betlémů
...
video video

Muzeum betlémů

Vodňanské rybářství

Vodňanské rybářství Vánoce přicházejí a k nim patří i kapři. Jenže - víte, co všechno to obnáší, než se takový kapřík dostane k vám na stůl? Pro přihlížející na hrázi zajímavá podívána, pro ty, kteří se brodí ve vodě, pěkná fuška. Přesvědčí vás o tom naše povídání z jihočeských Vodňan, v němž se podíváme i do školy, která budoucí odborníky i odbornice připravuje.

MapaVodňanské rybářství
videoVodňanské rybářství
...
video video

Vodňanské rybářství

Prachatice

Prachatice Prachatice – dnes městská památková rezervace – byly založeny na konci 13. století a jejich rozkvětu pomohl hlavně obchod se solí. Město se rozrůstalo, obyvatel přibývalo a začátkem 17. století se rozhodl Petr Vok Prachatice prodat císaři Rudolfovi II. Pohnuté dějiny, které městem pak procházely, vyvrcholily nešťastným požárem. K městu se pojí spousta legend a pověstí – a vy se o nich dozvíte.

MapaPrachatice
videoPrachatice
...
video video

Prachatice

Další stránky:« 90 91 92 93 94 »