Reportáže v regionech
Museum Fotoatelier Seidel
Do doby, kdy bylo focení technicky poměrně náročným řemeslem, se můžete obrazně přenést v unikátním muzeu v Českém Krumlově. Vzniklo v domě, kde na přelomu 19. a 20. století žili a pracovali fotograf Josef Seidel a jeho syn František. Na svých snímcích zvěčňovali nejčastěji krásy Šumavy, Novohradska a samozřejmě také okolí svého města. Desetitisíce jejich děl se dochovaly a v expozici si můžete prohlédnout i některé přístroje, s nimiž pracovali.


Museum Fotoatelier Seidel
Historické kostýmy
Kouzlu Českého Krumlova podléhají nejen turisté, ale i místní, kteří oživují dávnou minulost. Děje se tak například v krejčovské dílně Městského divadla, kde už 30 let šije historické kostýmy Hana Ambrůžková. Tvoří je pro příznivce starých časů, kolegy z tanečního souboru Fioretto i pro sebe a mnoho účastníků dobových akcí, především proslulých červnových slavností, na které každoročně z celého světa přijíždí i 20 tisíc lidí. Společně nahlédneme do její dílny.


Historické kostýmy
Sladovna v Písku
Pokud hledáte místo, kde se propojuje minulost s přítomností, Sladovna v Písku je ideálním cílem. Dva vysoké komíny budovy, v níž se vyráběl slad, definitivně vyhasly v sedmdesátých let 20. století. Pak objekt začal chátrat a až po rozsáhlé rekonstrukci zahájené v roce 200 se do něj vrátil život. Dnes tu najdete největší interaktivní prostor pro děti v Čechách, který vyrostl na ploše čtyři a půl tisíce metrů čtverečních. A připomenout si tu můžete i slavnou historii sladovnictví.


Sladovna v Písku
Třeboňské rybníky
Kdysi bylo území dnešního Třeboňska jen divokým hvozdem plným bažin a močálů. To, že je nyní považováno za bezmála ráj na zemi, je velkým dílem slavného rodu Rožmberků. Za panování předposledního z nich, Viléma, se podařilo završit regulaci divokých a nebezpečných vod, a s tím související výstavbu rybníků. Za mnohé z nich vděčíme Jakubu Krčínovi, který byl ovšem v podezření, že mu pomáhá spojení s černou magií. Jeho dílo si připomeneme.


Třeboňské rybníky
Vimperk
Vimperk vznikl ve středověku pod hradem chránícím proslulou Zlatou stezku, po které putovaly kupecké karavany do Bavorska. Od konce 14. století patřil Kaplířům ze Sulevic, kteří výraznou měrou přispěli k jeho rozmachu. V roce 1479 byla osada jejich zásluho povýšena na město, v němž vyrostla řada výstavných domů. Většinu z nich bohužel v roce 1904 poškodil ničivý požár, při rychlé obnově pak získaly převážně secesní podobu. Projít se městem můžete po speciálních vycházkových okruzích. My vyrazíme od pozůstatků hradeb.

