Záznam koncertu světové sopranistky ze skladeb W. A. Mozarta, R. Strausse, G. Pucciniho a A. Dvořáka ve Smetanově síni Obecního domu v Praze doplněný dokumentárními vstupy a rozhovory. Hraje Symfonický orchestr hl. města Prahy FOK, diriguje Ch. Benda (2003). Kamera M. Kubala a J. Kadaňka. Režie A. Rezek

Kariéra americké sopranistky Renée Fleming začala doma ve státě Indiana, kde se narodila do hudební rodiny. Oba její rodiče vyučovali zpěvu, a tak Renée byla hudbou obklopena od mládí. Vnímala nejen klasickou hudbu, ale také jazz a muzikál. Zlom v její kariéře přišel v roce 1988, kdy byla pozvána zpívat v Houston Grand Opera. A tento debut jí otevřel postupně cestu na všechna významná světová jeviště, 1991 Metropolitní opera, 1997 Paříž a tak dále.

V roce 1998 si ji společně s Benem Hepnerem vybral Sir Charles Mackerras pro svoji nahrávku Dvořákovy opery Rusalka – a touto rolí Rusalky oslnila svět.

Nahrávka získala celou řadu nejprestižnějších ocenění a Renée Fleming tím jen potvrdila svoje kvality.

Letos v listopadu navštívila Renée Fleming Prahu. Vystoupila na dvou koncertech ve Smetanově síni Obecního domu za doprovodu Symfonického orchestru hl. města Prahy FOK, který řídil dirigent Christian Benda.

Po dobu jejího pražského pobytu, při zkouškách ale i společenských setkáních – například s Václavem Havlem, kterému svůj první koncert 11. listopadu věnovala – ji sledoval kameraman Martin Kubala.

Náš televizní pořad představí tedy divákům Renée Fleming nejen jako mimořádnou zpěvačku, ale dovolí nám v dokumentárních vstupech a rozhovorech nahlédnout i do jejího osobního života.

Napište nám