Neděsme se slova rakovina. Příběhy mužů s diagnózou rakoviny prostaty nám ukážou, jak mohou pacienti včasným rozhodnutím zásadně ovlivnit svoji budoucnost. Kanadský dokument.

Karcinom prostaty je dnes nejčastější rakovinou kanadských mužů.

Tímto zhoubným nádorem onemocní každý osmý Kanaďan. Lékaři čekají, že jen za rok na něj v Kanadě zemře 4 200 mužů. Někteří odborníci se domnívají, že počet případů rakoviny prostaty se v příštích dvaceti letech ztrojnásobí. K podobnému vývoji dojde zřejmě i v Evropě. Bohužel, zatím není žádný spolehlivý prostředek, který by tuto epidemii zastavil.

Tvůrce dokumentárních filmů John Zaritsky neměl na začátku natáčení tohoto snímku ani tušení, že se do statistiky těchto případů dostane i on. Když ve svých 55 letech dokument dokončoval, byla u něj zjištěna právě tahle diagnóza: "Něco takového neslyší nikdo rád. Já jsem ale měl to štěstí, že jsem strávil rok s lidmi, kteří se s touto nemocí naučili žít. Tento film není o mě. Je o třech mužích, kteří dospěli k obtížnému rozhodnutí, před nímž stojím i já. Rozhodnutí o svojí impotenci, inkontinenci a vlastním přežití."

Napište nám